Як відкрити блок запобіжників.

Монтажний блок запобіжників будь-якого автомобіля містить, крім плавких вставок, що захищають ланцюга електроживлення обладнання, реле, через які підключені деякі споживачі. Він може знаходитися в салоні з лівої сторони панелі приладів або в підкапотному просторі зліва від акумулятора, залежно від марки автомобіля. Іноді, наприклад, для заміни згорілого запобіжника або несправного реле, потрібно його відкрити.
Вам знадобиться
  • - плоска викрутка;
  • - торцева головка «на 10»;
  • - пінцет (щипці) для запобіжників;
  • - лампа-пробник або вольтметр .
Інструкція
1
Від'єднайте «мінусовий» дріт від акумуляторної батареї. Це необхідно робити при будь-яких операціях з електрообладнанням автомобіля. Відкрийте блок запобіжників, що знаходиться в торці панелі приладів з лівого боку, натиснувши пальцем на фіксатор. Після цього кришка блоку легко відкриється.
2
Якщо блок запобіжників знаходиться в підкапотному просторі, то спочатку відкрийте капот. Для цього потягніть на себе рукоятку приводу замка капота. Відведіть рукою через щілину між кромкою капота і облицюванням радіатора лапку запобіжного гачка. Підніміть його кришку.
3
Притримуючи її однією рукою, підніміть упор капота і встановіть його в спеціальне гніздо в підсилювачі. Капот повинен встати на упор. Монтажний блок запобіжників знаходиться з лівого боку акумулятора. Його кришка закріплена засувками.
4
Відкрийте блок запобіжників, натиснувши пальцями на чотири засувки його кришки. Відкрийте кришку. На одній з її сторін нанесена схема розташування запобіжників і реле, і їх призначення. Якщо вам необхідно замінити несправну деталь, скористайтеся спеціальним пінцетом. Головний запобіжник закріплений двома болтами, які необхідно попередньо відкрутити.
5
Якщо вам потрібно вийняти монтажний блок запобіжників, то після відкриття його кришки головкою «на 10» відверніть дві гайки його кріплення. Підніміть блок і від'єднайте чотири роз'єми спереду і один ззаду. Від'єднайте п'ять роз'ємів джгутів проводів, що йдуть від салону.
6
Після необхідних операцій встановіть блок в зворотній послідовності. Не забудьте ущільнити з'єднання монтажного блоку спеціальною прокладкою.
Зверніть увагу
Для пошуку короткого замикання використовуйте лампу-пробник або вольтметр, які підключаються замість вилученого запобіжника, при цьому напруга в ланцюзі має бути відсутнім. Якщо лампа почне блимати, десь в даному джгуті проводів є замикання. Так само можна перевірити кожен споживач електричної ланцюга при їх включенні.
Корисна порада
Заміняти запобіжник можна тільки запобіжником тієї ж потужності. Ніколи не замінюйте його більш ніж один раз, не визначивши причину його перегорання.