Як збільшити потужність електродвигуна.

Потужність електродвигуна залежить від параметрів струму, що протікає по його обмотках. Для двигуна постійного струму потрібно просто збільшити його значення. Двигуни, що працюють на змінному струмі, можна включити в мережу більшої частоти. Бувають окремі випадки, коли трифазний електромотор включається в звичайну побутову мережу, тоді потрібно внести конструктивні зміни.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - набір проводів;
  • - джерело струму із змінною ЕРС;
  • - частотний перетворювач.
Інструкція
1
Підключіть електродвигун до джерела струму із змінною ЕРС. Збільшуйте її значення. Разом з нею буде збільшуватися напруга на обмотках електродвигуна. Враховуйте, що якщо знехтувати втратами на підвідних провідниках, які дуже незначні, то ЕРС джерела дорівнює напрузі на обмотках. Розрахуйте збільшення потужності електродвигуна. Для цього знайдіть, у скільки разів збільшилася напруга, і зведіть це значення в квадрат.
2
Приклад. Напруга на обмотках електродвигуна було збільшено з 110 до 220 В. У скільки разів зросла його потужність? Напруга збільшилася в 220/110 = 2 рази. Тому потужність двигуна стала більше в 2? = 4 рази.
3
Перемотайте обмотку електродвигуна. У переважній більшості випадків, для обмотки електродвигуна використовується мідний провідник. Використовуйте провід такої ж довжини, але з великим перетином. Опір обмотки зменшиться, а струм в ній і потужність двигуна в стільки ж разів збільшаться. Напруга на обмотках повинно залишатися незмінним.
4
Приклад. Двигун з перетином обмотки 0,5 мм? перемотали проводом з перетином 0,75 мм ?. У скільки разів збільшилася його потужність, якщо значення напруги незмінно? Перетин обмотки збільшилася в 0,75/0,5 = 1,5 рази. У стільки ж разів збільшилася і потужність двигуна.
5
При включенні трифазного асинхронного двигуна в побутову однофазну мережу, збільште його корисну потужність. Для цього відключіть одну з його обмоток. Зникне гальмуючий момент, генерований при роботі всіх обмоток, і корисна потужність двигуна збільшиться.
6
Збільште потужність асинхронного електродвигуна змінного струму, збільшивши частоту змінного струму, що протікає по обмотках. Для цього до двигуна приєднаєте частотний перетворювач. Збільшуючи на ньому частоту подається струму, збільште потужність електродвигуна. Значення потужності фіксуйте тестером, що працює в режимі ваттметра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fWKJkVKr6nU