Як виміряти потужність трансформатора.

Електричний трансформатор - це свого роду перетворювач системи змінного струму однієї напруги за допомогою електромагнітної індукції в систему змінного струму іншої напруги. Відбувається це, як правило, без істотних втрат потужності і при незмінній частоті. Складається трансформатор з декількох дротяних ізольованих обмоток, які охоплені загальним магнітним потоком. Намотані вони на сердечник або магнитопровод, виготовлений з феромагнітного м'якого матеріалу.
Інструкція
1
Мабуть, самим вірним і простим способом виміряти потужність трансформатора є сума потужності всіх вторинних обмоток. Сама по собі потужність обмотки представляє твір струму на напругу. Для цього поміряйте опір вторинної обмотки, з якої і визначається потужність трансформатора. У тому випадку, якщо відсутня підходящий омметр, навантажите на баласт і поміряйте просідання напруги, по якій і оцініть опір обмотки. Скористайтеся наступною формулою: Rобмоткі = Rшунта * (Uбез шунта - Uна шунті)/Uна шунті.
2
Крім цього варіанта, визначити потужність трансформатора можна і по проводам. Для цього навантажуйте вторинну обмотку і при цьому контролюйте форму струму в первинній обмотці. Як тільки з'являться піки, порахуйте потужність вторинних обмоток.
3
Багато виробників габаритну потужність визначають як максимальну виміряну потужність в навантаженні. В даному випадку нагрів обмоток вимірюється контактним способом, при цьому в сталому режимі нагрів не повинен перевищувати сумарно сто п'ять градусів. Зазвичай саме ця температура розрахована для комерційних ізоляційних матеріалів. Більш сильне нагрівання виробляти чревато.
4
І ще один варіант вимірювання потужності трансформатора. Так як потужних обмоток дві, то вантажите їх без випрямляча за допомогою резисторів відразу обидві, при цьому знижуйте опір доти, поки напруга помітно не зменшиться, приблизно на десять відсотків. Обов'язково дивіться за розігрівом. Якщо за двадцять хвилин таких випробувань трансформатор нагрівся не сильно, то струм навантаження можна збільшити ще.
5
Якщо напруга сильно «просідає», а трансформатор не нагрівається, це означає лише одне - наявність тонкого дроту. Такий спосіб оцінки дає потужність готового трансформатора. За довідником вона може значно відрізнятися від габаритної потужності.
6
Усі розглянуті варіанти можна використовувати для вимірювання потужності трансформатора, але при цьому варто уважно підходити до цього процесу з точки зору безпеки.