Як зробити свій банер безкоштовно.

В інтернеті існує велика кількість уроків, навчальних створенню банерів, проте часто в них потрібні поглиблені знання різних ємних програм, досить складних для початківця web-майстри. Якщо ж ви хочете зробити барвистий банер швидко і нескладним способом, вам допоможе в цьому стандартний графічний редактор Paint, який входить в збірку ОС Windows.
Вам знадобиться
  • стандартна програма Paint, програма Gif Animator
Інструкція
1
На панелі «Пуск» виберіть пункт "Всі програми", потім "Стандартні". Клікніть програму Paint, щоб вона відкрилася.
2
Щоб банер вийшов цікавим і ефектним, ви можете заздалегідь завантажити декілька варіантів зображень за потрібною для вас темі. Виберіть найбільш відповідну з них, яка представлятиме рекламу вашої продукції або послуги.
3
Щоб завантажити вибрану картинку в редактор Paint, натисніть на значок в лівому верхньому кутку, потім виберіть пункт "Відкрити".
4
У вкладці, огляду файлів знайдіть вибране зображення, виділіть його та натисніть «Відкрити» (або просто двічі клікніть по ньому).
5
Виділіть головний інформаційний елемент вашого зображення: «Зображення» - «Виділити» - «Прямокутна область» (або за допомогою курсору).
6
Задайте виділеному елементу потрібну форму, рухаючи квадратики виділення курсором. Наприклад, ви можете трохи зрушити зображення вправо, щоб звільнити вільний простір для написи з лівого боку майбутнього банера.
7
Щоб обрізати виділену область, натисніть «Зображення» - «Обрізати».
8
Змініть розмір зображення: «Зображення» - «Змінити розмір».
9
У вікні зміни розміру задайте потрібний розмір в пікселях в ширину і в висоту. Для завдання довільних параметрів приберіть галочку напроти пункту «Зберігати пропорції».
10
Натисніть на на значок в лівому верхньому кутку - «Зберегти як» - «Зображення в форматі GIF».
11
У вікні, в рядку «Тип файлу» буде встановлений формат GIF (* gif). Задайте ім'я файлу і збережіть його, натиснувши "Зберегти".
12
Щоб вставити на банер текстову інформацію, активізуйте інструмент «Текст».
13
На панелі інструменту введення тексту виберіть потрібні розмір, шрифт, колір, тип і розташування шрифту. Розтягніть рамку для введення тексту на потрібні довжину і ширину і введіть текст.
14
Можна додати на банер будь-які додаткові елементи. Або, наприклад, оформити його в рамочку: «Постаті» - «Прямокутник» - вибрати товщину і колір рамки - курсором миші розтягнути рамку по краях зображення. Потім знову збережіть файл, але під іншим ім'ям.
15
Тепер потрібно створити ще один файл з іншим текстом. Відкрийте перший збережений файл (без текстової інформації) та нанесіть на нього новий текст та інші елементи описаним вище чином. Як варіант, просто зітріть ластиком попередній текст, щоб внести новий (якщо фон білий). Якщо фон іншого кольору, клікніть його піпеткою і зафарбуйте цим кольором текст. Готовий банер збережіть, як описано вище.
16
Отже, у вас є під рукою два однакових файлу з різним текстом. Це будуть два шари, які потрібно об'єднати, щоб текст банера постійно змінювався. Цю операцію можна легко зробити в невеликій програмі для створення анімованих GIF'ов MS GIF Animator.
17
Встановивши програму на комп'ютер, відкрийте її подвійним кліком.
18
В панелі інструментів Gif Animator натисніть значок Open/«Відкрити» (або Ctrl + O), в поле «Папка» виберіть свою папку з створеними GIF-файлами. Потім подвійним клацанням миші виберіть файл, який стане другим шаром вашого баннера, щоб інший файл (перший шар) ліг зверху, т.к. в цій програмі анімація створюється в зворотному порядку.
19
Відкрийте перший шар інструментом додавання Insert/«+» (або Ctrl + I).
20
Згрупуйте верстви інструментом Select All/«Виділити все» (або Ctrl + L).
21
Перейдіть у вкладку Animation і поставте галочку навпроти пунктів Repeat forever («Завжди повторювати») і Looping («Виконання циклу»).
22
У вкладці Image встановіть швидкість кадрів - наприклад, 1/80, оптимально.
23
Натисніть інструмент Preview (або Ctrl + R), щоб переглянути результат.
24
Збережіть банер з допомогою інструменту збереження Save (або Ctrl + S). Ваш банер готовий, тепер його можна розміщувати.
Зверніть увагу
Щоб уникнути великої ваги баннера, краще обмежитися 2-4 шарами.
Корисна порада
Анімація тексту відбувається способом заміни шарів, тому аналогічні дії можна застосувати і до основного фону.