Як навчати дітей-інвалідів.

Дітям з ОВЗ (обмеженими можливостями здоров'я) потрібна підвищена увага. Виховання і навчання таких хлопців представляє певні труднощі. Гармонійний розвиток дітей- інвалідів є серйозною педагогічної завданням.
Інструкція
1
Діти з обмеженими можливостями мають різний ступінь інвалідності. Одні - хлопці з вродженими фізичними вадами та розумово відсталі діти. Інші придбали інвалідність у результаті тривалої хвороби. Залежно від ступеня і тяжкості інвалідності, дитина може навчатися у звичайній загальноосвітній школі, в коррекционном класі або навчальному закладі та індивідуально вдома.
2
Зверніться до місцевих органів управління освітою та пройдіть там з дитиною комісію. Після цього фахівці та методисти визначать тип освітнього стандарту. Залежить він від ступеня інвалідності. Але пам'ятайте: останнє слово (згода/незгода) із запропонованим видом освіти залишається за батьками.
3
Дуже важливий для дитини з ОВЗ контакт з однолітками. Це сприяє кращій соціалізації згодом. Тому, якщо є можливість, дитина-інвалід навчається у звичайній школі спільно зі здоровими дітьми. На жаль, за дуже рідкісним винятком, навчальні заклади не оснащені найнеобхіднішим: пандусами для інвалідних колясок, ліфтами і спеціально обладнаними туалетами, відсутні в них також психологи-професіонали в галузі спеціальної та клінічної психології.
4
Якщо у вашому районі немає загальноосвітньої школи, в якій дитині було б комфортно, то можливе навчання в спеціалізованій школі чи інтернаті. Є такі для дітей з порушеним зором/слухом, хворих на ДЦП.
5
Широке поширення отримує дистанційне навчання дітей-інвалідів. Цей спосіб передбачений для дітлахів, яким проблематично виходити з дому. Кожному такій дитині проводиться додому інтернет і встановлюється комп'ютер з комплектом спеціального обладнання, залежно від захворювання. Комп'ютери встановлюються і в школі, вчителі якої працюють з дітьми-інвалідами. Спілкування між викладачем і учнем відбувається по скайпу. Діти слухають пояснення і звітують за зробленим завданням.
6
У найважчому випадку фахівці управління освіти обговорюють з батьками, чому і як навчати дитину з ОВЗ, і складають договір на освітні послуги.