Як лікувати алергію на косметику.

Контакт з косметичними засобами може призвести до двох видів алергічних реакцій: контактний і іррітатівний дерматит. Контактний розвивається під впливом на шкіру дратівної речовини, а поява ирритативного зумовлена неспецифічним пошкодженням шкіри.
Інструкція
1
іррітатівний алергічна реакція на косметику виникає після грубого та дратівної дії речовин. Зміни на шкірі з'являються саме в місці нанесення засобу. Можуть з'явитися плями з лущенням, висип, який може супроводжуватися появою пухирців з рідиною. Найбільш чутливі ділянки з тонкою шкірою (область навколо очей) і ділянки з вже наявними порушеннями покриву - тріщинки, лущення.
2
Контактний дерматит проявляється почервонінням, сверблячкою, набряком, кропив'янкою. Якщо людина розчісує ці ділянки, то цілісність покриву порушується, що призводить до ускладнень. Сильніше за інших на хімічні речовини в косметиці реагують повіки, губи, шия, вуха, і частіше від цього страждають жінки.
3
Першим кроком на шляху до позбавлення від алергії повинен бути повна відмова від використання косметики. Коли симптоми зійдуть нанівець, можна поступово вводити в свій ужиток засоби, що використовувалися раніше. Це особливо важливо, якщо джерело роздратування шкіри невідомий. А оскільки час розвитку алергічної реакції в кожному випадку різний, починати користуватися новими косметичними засобами варто не раніше ніж через 12 годин після попереднього. Якщо зрозуміти, що саме викликало реакцію, не вдалося, потрібно звернутися до лікаря, який проведе шкірні аплікаційні проби і на підставі отриманих результатів зможе відстежити причину появи алергії.
4
При найбільш важких проявах алергічного дерматиту лікар може призначити ліки для полегшення набряку, свербежу або почервоніння. Найчастіше це препарати на основі кортикостероїдів, наприклад, гідрокортизон. Форма випуску препарату - мазь або лосьйон. Без консультації з лікарем використання таких препаратів небажано - деякі з них можуть викликати зміну кольору шкіри.