Як перевірити велосипед. Як визначити швидкість велосипеда без комп'ютера.

Від справності велосипеда може залежати ваше здоров'я і навіть життя. Розвиваючи високу швидкість, ви повинні бути впевнені в надійності конструкції і якість збірки складових деталей та вузлів. Регулярно перевіряйте стан велосипеда, щоб зробити свої поїздки безпечними.
Інструкція
1
Сядьте на велосипед, щоб перевірити висоту і надійність кріплення сідла. При цьому ви повинні легко дістати п'ятою до педалі, коли вона розташовується в самому нижньому положенні. Ваша нога повинна бути злегка зігнутою в коліні або прямий. Огляньте вилку і раму на предмет наявності тріщин.
2
Перевірте надійність кріплення стержня керма в вилці: він не повинен провертатися і опускатися в рульовій колонці. Підніміть передню частину велосипеда та нахиліть її трохи набік. Якщо передня вилка з колесом повернеться під власною вагою, значить, вона встановлена правильно.
3
Переконайтеся, що рукоятки ручних гальм розміщені таким чином, щоб руки велосипедиста при гальмуванні не відривалися від керма, а самі гальма забезпечували плавне і надійне гальмування. Рукоятка гальма при повному гальмуванні не повинна упиратися в кермо велосипеда.
4
Проведіть велосипед по землі поряд з собою і подивіться на сліди, залишені колесами. Якщо площини симетрії коліс збігаються з площиною рами, слід переднього колеса перекриється слідом заднього. Перевірте, щоб колеса оберталися на осі без заїдань і не завалювались в сторони.
5
Огляньте ободи коліс на предмет тріщин. Переконайтеся в тому, що спиці натягнуті рівномірно і не ослаблені, а їх кінці не виступають над головками ніпелів. Перевірте відповідність покришок і камер коліс ободам велосипеда. Зазор між задньою шиною і рамою повинен відповідати відстані між передньою шиною і виделкою.
6
Проверніть педалі, щоб перевірити плавність їх обертання і упевнитися у відсутності заїдань. Перевірте, щоб осі педалей були угвинчені в шатуни до упору. Оцініть ступінь натягу ланцюга: вона не повинна досягати вершини зубів. Ланцюг, встановлена на середню ведену зірочку, повинна розташовуватися паралельно площині рами.
У Москві почалася реалізація проекту «ВелоРоссія», в якому беруть участь Асоціація організацій в галузі розвитку велосипедної інфраструктури та спорту (Арвіса) і «Банк Москви». 30 серпня 2012 в Сокольниках деякі з вищих керівників цих організацій урочисто відкрили перший пункт безкоштовного прокату велосипедів.
В церемонії, присвяченій початку реалізації федерального цільового проекту, прийняв участь член Ради з фізичної культури і спорту при президенті Росії Шаміль Тарпіщев. Директор парку «Сокольники» Андрій Лапшин і представник «Банку Москви» урочисто розрізали стрічку, і перший пункт безкоштовного прокату почав свою роботу. Раніше всіх змогли випробувати новенькі велосипеди баскетболістки зі столичної команди «Динамо». Всього пункти прокату будуть розташовувати двома сотнями одиниць велотехніки самих різних моделей - прогулянкових, гірських, чоловічих, жіночих, підліткових і дитячих велосипедів. Всі вони виготовлені з «антивандальних» матеріалів, забезпечені особливо міцними шинами і пофарбовані в корпоративні кольори «Банку Москви» .Термінали прокату в Сокольниках залишилися на колишніх місцях - на перетині Пісочній алеї з митьковских проїздом і на Головній алеї парку. Але тепер взяти велосипед напрокат на півтори години можна безкоштовно в будь-який день з 11 до 21 годин. Правда, гроші в сумі двох тисяч рублів при собі мати доведеться - їх треба залишити в заставу. Крім застави потрібно мати документ, що посвідчує особу - паспорт або водійське посвідчення. Якщо в паспорті є відповідні позначки, ще два додаткових велосипеда можна взяти для членів сім'ї. Після відкриття пілотних пунктів прокату в «Сокольниках» аналогічні точки повинні з'явитися в інших московських парках - в Нескучне саду, на Воробйових горах, в парках «Філі» і «Північне Тушино». За планами «Банку Москви» поки їх буде сім, а акція з безкоштовним прокатом повинна протривати вісім тижнів. Банк збирається зробити такі точки прокату рекламними пунктам для своїх продуктів, адресованих молоді. А якщо ефект буде позитивним для фінансової установи, число спонсорованих ним пунктів безкоштовного прокату велосипедів в Москві збільшиться.