Як збирати обліпиху. обліпиха способи збору.

З давніх часів обліпиха вважається корисним лікарською рослиною. У ній міститься величезна кількість біологічно активних речовин і різних вітамінів. З обліпиховою ягід можна заготовити варення, надавити сік і навіть отримати справжнє масло. Свіжі ягоди для подальшого вживання можна заморозити в морозилці в цілісному вигляді або подавлену ягоду з цукром.

Дуже важливо знати не тільки час збору, але і як правильно потрібно збирати обліпиху. Лікарська сировина обліпихи - це її насіння, плоди і листя. Заготівлю плодів слід виробляти тоді, коли вони вже досягли своєї зрілості, а саме з настанням справжнього морозу. Важливо знати кілька прийомів, які неодмінно стануть в нагоді для збору цього цілющого растенія.Пріеми, використовувані для збору обліпихи:

  1. Збирати плоди слід, починаючи з самої верхівки гілки, поступово прямуючи вздовж неї до стовбура. Для того щоб захистити свій одяг від забруднень, зверху можна накинути непотрібний халат або фартух, так як зрілі плоди нерідко лопаються прямо в руках і бруднять бризками не тільки шкіру, але і все навколо.
  2. Якщо обліпиха збирається з метою подальшого транспортування, то її сліпі качани краще зрізати цілком. У підсумку виходить коротенька гілочка, яка густо вкрита плодами. Ці гілочки можна акуратно укласти один на одного, а потім, розсортувати по ящиках. У такому вигляді вона краще зберігається і переносить транспортування, ніж ягоди, які перевозять розсипом.
  3. Ягоди обліпихи можна збирати за допомогою маленьких ножнічек або леза.
  4. Плоди можна витягти за допомогою спеціальної гребінки для счесиванія.
  5. Серед садівників дуже широко використовується спеціальне пристосування у вигляді петлі, яка, як правило, робиться з товстої волосіні або тонкого сталевого дроту і кріпиться підставою до черешки з дерева. Плоди, таким чином, легким ривком можна витягати з найбільш важкодоступних місць.
  6. Самим акуратним способом збору обліпихи є збір за допомогою поліетиленового мішка, який прикріплений до бляшаної порожнистої трубці. Трубка, в даному випадку, підводиться під саме підставу ніжки стиглого плода, потім акуратно вказівним пальцем плоди прямують у бік трубки. Таким чином, ягоди по трубці скочуються прямо в пакет, який при наповненні можна пересипати і почати процедуру збору заново.

За допомогою вищеперелічених способів про те, як потрібно збирати обліпиху, можна сміливо починати заготовлювати цінні лікарські ягоди. Правильно зібравши і приготувавши обліпиху, ви забезпечите себе неймовірно смачним, а, найголовніше, корисним лікарською сировиною на весь рік, а тим самим подаруйте здоров'я і собі і близьким.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=u3PT9J_-Y90