Як замінити вентилятор на блоці.

Вихід з ладу вентилятора , встановленого в системному блоці комп'ютера, може призвести до псування відразу декількох пристроїв. Особливо важливо стежити за кольором блоку живлення, тому що перегрів цього обладнання може викликати сильний стрибок напруги.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - паяльник;
  • - ніж;
  • - ізолента.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що блок живлення комп'ютера сильно нагрівається, обов'язково почистіть кулер. Вимкніть комп'ютер і вийміть блок живлення. Обов'язково попередньо відключіть пристрій від електромережі. Розберіть блок, відкрутивши кілька шурупів за допомогою хрестової викрутки.
2
Пропилососьте нутрощі блоку живлення. Видаліть залишки пилу, використовуючи ватні палички. Змочіть їх в спиртовому розчині і протріть лопаті кулера. Якщо вентилятор остаточно вийшов з ладу, його необхідно терміново замінити.
3
Не вмикайте комп'ютер з несправним блоком живлення. Це може призвести до псування системної плати та інших важливих елементів. З'ясуйте модель блоку живлення і тип кулера. Вийміть старий вентилятор. Для цього відпаяти дроти живлення кулера від плати блоку.
4
Іноді розумніше просто обрізати кабелі. Це дозволить надалі виконати з'єднання проводів між собою, а не припаювати кабелі до плати. Викриття шурупи і зніміть вентилятор.
5
Придбайте новий кулер, відповідний по потужності і габаритів. Краще всього вибрати точну копію старого кулера або повний його аналог. Вставте новий вентилятор до блоку живлення і прикрутіть його. Переконайтеся в тому, що пристрій не хитається.
6
З'єднайте дроти кулера з кабелями, що йдуть від плати блоку живлення. Якщо у вас немає можливості використовувати паяльник, просто надійно скрутіть між собою дроти.
7
Обов'язково обмотайте оголені частини ізоляційною стрічкою. Зберіть корпус блоку живлення. Не встановлюйте його всередину корпусу комп'ютера. Підключіть до пристрою кабель живлення. Тепер з'єднайте цей кабель з розеткою мережі 220 Вольт.
8
Увімкніть комп'ютер і перевірте працездатність кулера. Вимкніть пристрій від електромережі та встановіть блок всередину корпусу.