Як заощадити на електричці.

Для людей, що живуть в передмісті, але не мають своєї машини, найбільш зручним видом транспорту може стати електричка. В цьому випадку пасажир не залежатиме від пробок та інших проблем на дорозі. Але поїздки на далекі відстані можуть бути недешеві, тому необхідно знати, як в цьому випадку можна заощадити.
Вам знадобиться
  • - документ, що підтверджує право на пільгу;
  • - гроші для покупки квитка або проїзного.
Інструкція
1
Дізнайтеся про тарифи на проїзд і можливі знижки у вашому регіоні. Деяким категоріям населення надається можливість безкоштовного проїзду. До цих категорій належать: - ветерани та інваліди Великої вітчизняної та інших воєн; - інваліди та діти-інваліди; - люди, які супроводжують інвалідів першої групи; - діти молодше п'ятирічного віку; - герої праці та трудівники тилу; - діти-сироти під час навчання ; - люди, які пережили Чорнобильську аварію.Еслі ви підпадаєте під одне з таких категорій, при оформленні квитка пред'явіть паспорт і документ, що підтверджує право на пільгу, і ви отримаєте можливість їхати безкоштовно.
2
Отримайте знижку в п'ятдесят відсотків на вартість квитка, якщо ви студент або школяр. Вона оформляється при купівлі квитка після пред'явлення довідки зі школи або студентського квитка. Але врахуйте, що в літні канікули такий тариф не діє.
3
У ряді регіонів на знижки мають право і пенсіонери. Уточніть цю інформацію в квитковій касі або по довідковому телефону залізничного вокзалу вашого населеного пункту.
4
Якщо ви не маєте права ні на які пільги, придбайте проїзний. Він передбачає можливість здійснення безлімітних поїздок протягом десяти, двадцяти, тридцяти або більше днів. При цьому, якщо ви їздите на електричці щоденно, економія може досягати п'ятдесяти відсотків. Для тих, хто їздить в електричці тільки на роботу, більш вигідним буде спеціальний проїзний для будніх днів. Також ви можете вибрати іншу програму знижок, купивши абонемент на фіксоване число поїздок. Чим їх більше, тим дешевше буде коштувати кожна окремо.
Зверніть увагу
Бажання заощадити на транспорті на рахунок безквиткового проїзду, найімовірніше, призведе до ще більших витрат. Людина без квитка, якого виявить контролер, повинен буде заплатити значний штраф.