Як оформити візу в Прагу. віза до Праги терміни.

Для того щоб відвідати Прагу або будь-який інший місто Чехії, необхідно оформити в'їзну шенгенську візу. Для росіян терміни розгляду заяви складають 5 робочих днів, включаючи день подачі документів.
Вам знадобиться
  • - діючий закордонний паспорт;
  • - чинний російський паспорт, копія сторінок з фотографією і штампа прописки;
  • - кольорова фотографія 35 на 45 мм;
  • - анкета на отримання шенгенської візи;
  • - страховий поліс;
  • - довідки, які свідчать про фінансовий стан;
  • - документ, що підтверджує бронювання готелю;
  • - квитки на будь-який вид транспорту в обидва кінці.
Інструкція
1
Перевірте термін дії вашого закордонного паспорта, він повинен закінчуватися не раніше 90 днів з моменту виїзду. Зніміть копію сторінки з фотографією.
2
Зверніться в фотостудію і зробіть 1 кольорову фотографію розміром 35 на 45 мм.
3
Заповніть анкету на отримання шенгенської візи. Її можна безкоштовно отримати в консульському відділі Посольства Чеської Республіки, в Чеському Візовому Центрі або завантажити з сайту Посольства і роздрукувати на чотирьох аркушах. Використовуйте для заповнення латинські прописні букви. У питанні 37 і на останній сторінці поставте свій підпис.
4
Зверніться в страхову компанію і оформите медичний поліс, чинний на території країн Шенгенської угоди. Пам'ятайте, що мінімальна страхова сума повинна становити еквівалент 30 000 євро, а термін дії поліса відповідати періоду знаходження у Чехії.
5
Зніміть копію сторінок російського паспорта з фотографією і пропіской.Заброніруйте номер в готелі або хостелі на весь період перебування в країні. Якщо ви їдете на запрошення приватної особи, прикладіть цей документ до загального пакету.
6
Підготуйте довідки, що характеризують ваше фінансове становище. Для цього зверніться в банк, в якому у вас відкритий рахунок і попросіть зробити виписку з банківського рахунку, завірену печаткою банку та підписом співробітника. Крім того, ви можете надати довідку з роботи, яка підтверджує назву вашої посади і розміру заробітної плати, або дорожні чеки із зазначенням прізвища їх власника та квитанцію про придбання.
7
Придбайте квитки на літак, потяг чи автобус до Праги. Копії документів або роздруківки електронних маршрут-квитанцій прикладіть до загального пакету документів.
8
Запишіться на прийом до Консульського відділу Посольства Чеської Республіки по телефону 495-504-3654. Відвідайте відділ в призначений час. Сплатіть візовий збір за оформлення візи у розмірі 35 євро. У разі отримання термінової візи збір складає 70 євро.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eRmEMlMjQn8
Прага - столиця Чехії і найбільший її місто. Крім того, це гарне місце, яке користується популярністю у європейських туристів. Тут можна прогулятися по старому місту і випити знаменитого чеського пива в затишних барах і кафе. Але насамперед необхідно туди добратися. Відстань до Праги і від Москви і від Санкт-Петербурга приблизно 2000 км.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з транспортом. Виїхати до Праги з Москви і Санкт-Петербурга можна на поїзді, автобусі або власному автомобілі. Кожен варіант має свої переваги і недоліки.
2
Щоб купити квиток на поїзд, зверніться на вокзал або замовте його по інтернету, з доставкою. Однак плануйте поїздку заздалегідь - квитки на поїзд до Праги дуже швидко розкуповують туристичні агентства. У Празі міжнародні пасажирські перевезення здійснює один вокзал - Головний залізничний, він же Вокзал президента Вільсона. З Москви ви можете дістатися до нього на поїзді номер 021Е, який курсує щодня. Відправляється цей поїзд з Білоруського вокзалу в 23:40, прибуває до Праги через день о шостій ранку. Час у дорозі становитиме близько 33 годин, вартість квитка в один кінець - 2450 рублів.
3
Плануючи поїздку з Санкт-Петербурга, врахуйте, що з Вітебського вокзалу є прямий поїзд до Праги, час у дорозі - 42 години. Однак графік проходження цього поїзда особливий, він ходить не щотижня, а квитки на нього розкуповуються заздалегідь. Тому простіше вибрати маршрут до Праги з пересадкою в Москві. Вартість двох квитків (з Петербурга до Москви і з Москви до Праги) складе близько 4000 рублів, різниця при стикуванні двох поїздів - приблизно 4 години, але ви приїдете до Праги всього на годину пізніше, ніж при виборі прямого маршруту.
4
Якщо ви вирішили відправитися в Прагу на автобусі, майте на увазі, що цей спосіб не набагато дешевше, зате набагато менш комфортабельний. Прямого автобуса в Прагу з Москви немає, доведеться пересідати в Мінську. Їхати доведеться не менше (спочатку близько 10 годин до Мінська, потім 22 години до Праги), і після такої подорожі доведеться відходити ще довго. У неділю ввечері щотижня можна сісти на автобус до Мінська на Центральному (Щелковском) автовокзалі, потім в понеділок ви пересідаєте на інший автобус, який в 10 ранку наступного дня привозить вас в Прагу. Вартість квитка - близько 2000 рублів. Автобусів із Санкт-Петербурга до Чехії не ходить, тому доведеться зробити дві пересадки (у Москві та Мінську).
5
Якщо ви володієте власним автомобілем, можете здійснити подорож до Праги на ньому. Погане дорожнє полотно вам зустрінеться тільки на російській стороні поруч з білоруським кордоном. У Білорусі, Польщі та Чехії дороги хороші і відносно рівні.
6
При транзиті територією Білорусі приготуйтеся заплатити екологічний збір, який складає близько 1,5 долара, а також придбати «зелену карту» - страховку для пересування по Євросоюзу. На 10 днів така карта коштує близько 40 доларів. У вас можуть виникнути проблеми на кордоні в Бресті, прикордонники на цьому пункті дуже повільно працюють, так що можна простояти там довго. Тому постарайтеся вибирати час прибуття на кордон так, щоб воно не збіглося з рухом поїзда. Якщо вам пощастить, ви проведете на кордоні всього 2-3 години.