Як розрахувати передавальне число. Як расчетать передавальне відношення кпп.

Як відомо, зубчасті передачі в автомобілі передають крутний момент від двигуна на привід іншого вузла. Однією з їх головних характеристик є передавальне число . Передавальним числом називається відношення числа зубів веденої шестерні до числа зубів ведучої. Застосовуючи шестерні з різною кількістю зубців, можна регулювати крутний момент.
Інструкція
1
Розрахуйте передавальне число, користуючись його визначенням, за формулою: К = К1/К2, де К1 - кількість зубів веденої шестерні, а К2 - кількість зубів ведучої шестірні. Наприклад, для розрахунку передавального числа крутного моменту від коробки передач до коліс потрібно розрахувати співвідношення відомої шестерні диференціала і шестерні вторинного валу в коробці передач, або, як це називають автолюбителі, знайти передавальне число для головної пари.
2
Порахуйте кількість зубів шестерні вторинного валу коробки передач, припустимо там 15 зубців. Підрахуйте їх кількість на веденої шестірні, яка кріпиться на диференціал, нехай на ній буде 51 зубець. Підставте числа в наведену вище формулу: 51/15 = 3,4. Отримане число буде передавальним числом для головної пари даної зубчастої передачі. Отже, ведена шестерня диференціала буде крутитися в 3,4 рази повільніше провідної шестерні валу коробки передач при її обертанні.
3
Розрахуйте передавальні числа коробки перемикання передач для кожної передачі за наведеною формулою. Чим ближче будуть передавальні числа, тим більш плавним і швидким буде розгін автомобіля при послідовному перемиканні передач. Підрахуйте, у скільки разів зменшаться обороти двигуна при зміні передачі, поділивши передавальне число нижчої передачі на передавальне число вищої.
4
Зробіть висновки по проведеним розрахункам. Необхідно знати: чим вище передавальне число, тим швидкість автомобіля буде набиратися швидше, проте передачі потрібно буде перемикати частіше. Встановлюючи пару з меншим передавальним числом, можна підвищити максимальну швидкість машини, проте автомобіль буде розганятися гірше. Розрахуйте при необхідності за наведеною формулою передавальне число для зубчастих передач будь-яких вузлів у вашому автомобілі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ToXWRrUdIu4
Зверніть увагу
При переході з чотириступінчастою коробки передач на пятиступенчатую вам доведеться рідше перемикати передачі, і ви можете збільшити максимальну швидкість на кожній передачі.
Однією з головних характеристик редуктора є його передавальне число. Даний параметр використовується при розрахунку геометричних параметрів різних передач механізму для передачі обертального моменту і впливає на розгінну динаміку і максимальну швидкість пристрою.
Вам знадобиться
  • - редуктор.
Інструкція
1
Визначте, до якого типу передач відноситься ваш редуктор. Вони поділяються на такі типи: конічні, циліндричні, планетарні і комбіновані. Також є відмінність по передачах зачеплення, які бувають зубчастими, гіпоїдними, ланцюговими, ремінними, гвинтовими, хвильовими та фракційними. Передавальне число для всіх них визначається відношенням частот обертання ведучого і веденого вала. Якщо дані характеристики вам невідомі, то необхідно скористатися іншими формулами розрахунку.
2
Розкрийте кришку редуктора, щоб отримати доступ до його елементів. Це необхідно для того, щоб визначити вид елемента редуктора, від якого залежить спосіб розрахунку передавального числа.
3
Проведіть відповідні вимірювання для розрахунку передавального числа. Для зубчастої передачі воно дорівнює відношенню числа зубів веденої шестерні до числа зубів ведучої шестірні. У зв'язку з цим необхідно наочно перерахувати необхідні параметри. Для пасової передачі вимірюється діаметр веденого і ведучого шківа, після чого обчислює відношення більшого значення до меншого.
4
Якщо ваш редуктор має ланцюгову передачу, то розраховуйте ставлення числа зубів більшої зірки до числа зубів меншою. Черв'ячна передача характеризується числом входів на черв'яка і числом зубів на черв'ячної колесі. Після їх визначення знаходиться передавальне число, рівне відношенню другого параметра до першого.
5
Порахуйте передавальне число по швидкості обертання ведучого і веденого вала. Для цього необхідно скористатися тахометром і виміряти частоту обертання валу, який приводить в рух силову установку. Після цього визначається число обертів валу, який приводить в рух робочий механізм. Знайдіть відношення першого параметра до другого, щоб визначити передавальне число.