Як встановити мітку на коленвале.

Для своєчасного розподілу впускання палива і випуску відпрацьованих газів у двигунах внутрішнього згоряння застосовується газорозподільний механізм. Робота його здійснюється за допомогою відкриття і закриття клапанів, що мають привід від розподільного валу. Вал, в свою чергу, жорстко синхронізований з колінчастим валом за допомогою ланцюгової або шестерінчатою передачі. Для правильної роботи двигуна необхідно точно відрегулювати положення коленвала.
Вам знадобиться
  • - ланцюг газорозподільного механізму;
  • - моторне масло;
  • - викрутка;
  • - комплект гайкових ключів;
  • - динамометрический ключ;
  • - ганчір'я;
  • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Оцініть придатність ланцюгової передачі до експлуатації. Зробити це можна за відсутності або наявності можливості натягу ланцюга. Якщо мітка зірочки розподільного валу збігається з міткою на корпусі розподільного валу, а мітка на шківі колінчастого вала знаходиться значно нижче мітки на кришці двигуна, замініть ланцюг.
2
Перед установкою ланцюга перевірте її. Візьміть її плазом однією рукою. Якщо прогин не перевищує 10 мм, то ланцюг придатна до використання. При занадто великій прогині або несиметричного провисанні гілок ланцюга використовувати її не рекомендується.
3
Приступайте до установки ланцюга і регулюванню пристрою. Змастіть ланцюг. Наживите болти, якими кріпляться зірочки. Двічі проверніть коленвал і перевірте збіг міток зірочок колінчастого і розподільного валу. Якщо установка виконана правильно, мітка колінчастого вала буде розташовуватися напроти відливу блоку циліндрів, а ризику зірочки розподільного валу - навпаки відливу на корпусі підшипників. Затягніть болти динамометричним ключем.
4
Натягніть ланцюг. Протріть ганчіркою місця посадки і поставте під кришки нові прокладки.
5
Якщо мітки не збігаються, розгорніть колінчастий вал, щоб великий шпонковий паз встановився приблизно на 10 годин, якщо використовувати для зручності і наочності розташування цифр на циферблаті. Мітка на зубі колінчастого вала буде розташовуватися приблизно на 3 години. Ця мітка являє собою межу на торці зуба клонували, виконану електрографом.
6
Відшукайте на колінчастому валі мітку , що має вигляд заходная лунки від свердла (вона розташована між зубами). Змастіть моторним маслом втулку під колінвал і встановіть розподільний вал так, щоб зуб колінчастого вала з міткою розташувався в западині зубів розподільного валу, що має мітку.
Зверніть увагу
Виконуйте операції акуратно і гранично точно, оскільки при некоректному суміщенні міток двигун просто не запуститься.