Як лікувати деструкції скловидного тіла.

Склоподібне тіло знаходиться між сітківкою і кришталиком, в нормі воно повністю прозоре. Деструкція склоподібного тіла - це помутніння волокон, що виявляється у вигляді відчуття в очах мушок, ниток, піску, точок, пилинок і т.д. Діагностику та лікування призначає лікар-офтальмолог.
Інструкція
1
Деструкцію склоподібного тіла можуть викликати ряд причин. Найчастіше захворювання діагностується у віці 40-60 років, при судинних порушеннях, при вегетосудинної дистонії, гіпертензії, при шийному остеохондрозі, при цукровому діабеті, під час вагітності, при прийомі гормональних препаратів. Також деструкція може бути викликана травмами очей і носа, травмами голови, тривалими стресами, операцією на очах, дистрофією сітківки, тривалими навантаженнями на очі, інфекціями, токсоплазмозом, високим рівнем впливу на організм токсичних речовин і радіації.
2
Ви можете відчувати літання мушок перед очима, сухість, подразнення, почуття тертя в очах. Якщо в склоподібному тілі утворилися порожнечі, то в очах з'являється відчуття різких спалахів.
3
Точну діагностику може провести тільки лікар-офтальмолог. Вам проведуть обстеження очного дна і призначать ультразвукову діагностику очей.
4
На підставі обстеження випишуть необхідне лікування. Спеціальних препаратів для лікування деструкції склоподібного тіла не існує. Якщо вашому зору захворювання не загрожує, вам призначать препарати зволожуючі очі, вітаміни для очей у вигляді крапель, прийом біологічно активних добавок з високим вмістом вітаміну А, В і моніторингове обстеження.
5
Якщо поява деструкції викликано іншими захворюваннями, потрібно їх лікування. Наприклад, при гіпертензії досить привести тиск в норму і неприємні відчуття в очах будуть вас турбувати рідше.
6
Обов'язковою вважається ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, а також зменшена навантаження на зір. Перегляд телевізора, читання, робота за комп'ютером не повинні перевищувати 40 хвилин, після чого необхідно зробити 30 хвилинну перерву.
7
Якщо деструкція загрожує зору або заважає вам спокійно жити, вам призначать вітректомію, при якій повністю або частково видалять склоподібне тіло і замінять його сольовим розчином BSS. Хірургічне втручання призначається у виняткових випадках, оскільки може привести до ускладнень у вигляді відшарування сітківки, катаракти, крововиливів.