Як вилікувати акумулятор.

Акумуляторні батареї зношуються як при активному використанні, так і просто при тривалому зберіганні. Спосіб відновлення ємності акумулятора залежить від його електрохімічної системи.
Інструкція
1
Літієві акумулятори відрізняються від усіх інших тим, що найменше зношуються при постійній підтримці в зарядженому стані. Ефекту пам'яті вони не мають, тому сміливо ставте їх на зарядку, не чекаючи повного розряду. Найкраще телефон з таким акумулятором тримати підключеним до зарядного пристрою весь час, поки він знаходиться в приміщенні - вбудований в апарат контролер буде підтримувати заряд на максимумі, але, в той же час, не допускати перезарядки. Йдучи з дому з телефоном, відключайте зарядний пристрій від мережі, щоб воно даремно не витрачати електроенергію, а приходячи - тут же знову ставте на зарядку, незалежно від стану батареї. Коли ж вона все одно зноситься, відновленню вона не підлягає. У ряді салонів зв'язку, здавши старий акумулятор на переробку, можна придбати новий зі значною знижкою. Пристрій для заряду такої батареї обов'язково має бути фабричним.
2
Будь-які інші акумулятори слід обов'язково розряджати перед зарядкою до напруги, зазначеного в паспорті, але ні в якому разі не нижче нього. Як при занадто глибокої розрядки, так і при передчасному початку зарядки ємність буде втрачатися. Якщо це сталося, відновіть батарею шляхом проведення декількох повільних циклів зарядки-разядкі. Знайдіть у паспорті батареї номінальний (не максимально!) Струм розряду і підключіть до неї навантаження, що споживає саме такий струм. Контролюючи напругу на клемах акумулятора за допомогою вольтметра, дочекайтеся зниження напруги до зазначеного в паспорті мінімального значення. Тут же відключіть навантаження і почніть зарядку струмом, зазначеним у паспорті стосовно до повільної зарядці. Витримайте період, зазначений також у паспорті, після чого повторіть цикл кілька разів. Якщо батарея не надто зношена, її ємність повинна відновиться до номінальної.
3
Якщо батарею випадково розрядили до напруги нижче мінімального, ваші подальші дії також залежать від її електрохімічної системи. Літієвої батареї в такому стані заряджати небезпечно - можливе виникнення частинок металевого літію та їх загоряння. Та й контролер заряду, швидше за все, не дасть її зарядити. Здайте акумулятор в пункт переробки. Акумулятори інших систем можна відновити підключенням до джерела живлення, що допускає регулювання не тільки напруги, але й струму. Напруга виставте трохи більше номінальної напруги батареї, а струм - рівний номінальному струму заряду. Послідовно з акумулятором включіть амперметр. Не виключено, що спочатку зарядка не відбуватиметься взагалі - стрілка амперметра не відхилена навіть на одну поділку. Нічого страшного, залиште батарею підключеною до джерела на добу, періодично поглядаючи на прилад. Якщо струм почав зростати, це можна вважати успіхом. Якщо ж він поступово зріс до номінального, і джерело перейшов з режиму стабілізації напруги в режим стабілізації струму, акумулятор можна вважати «вилікуваним». Залишилося відновити його ємність, як зазначено в попередньому кроці.
Зверніть увагу
Чи не замикайте акумулятори накоротко. Чи не відновлюйте батареї, незалежно від електрохімічної системи, при наявності здуття, механічних пошкоджень. Не викидайте будь акумулятори у звичайні сміттєві контейнери - віддавайте їх на переробку.