Як наклеїти шпалери на вапно. Як клеїти шпалери на стіну після известки.

Шпалери - один з найпоширеніших видів оздоблювальних матеріалів. Наклеювати їх можна на ретельно підготовлену поверхню, щоб уникнути повторної роботи, особливо якщо стіни були раніше побілені вапном.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - залізна щітка;
  • - шпаклівка;
  • - грунтовка;
  • - валик або кисть;
  • - шпалерний клей.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте наклеювати шпалери на побілені стіни, робити це можна тільки в тому випадку, якщо шар вапна невеликий і тримається досить міцно.
2
Перед наклейкою шпалер проведіть ретельні підготовчі роботи. Купіть в будівельному супермаркеті акрилову ґрунтовку. Нанесіть її на стіни за допомогою великої кисті або валика. Дайте грунтовці просохнути протягом 24-36 годин, знову нанесіть повторний шар, просушіть і покрийте стіни на третій раз.
3
Приступайте до наклейки шпалер через 24 години після нанесення третього шару грунтовки. Час просушування залежить від того, яка температура в приміщенні. Чим вище температурний режим, тим менше часу піде на просушку кожного шару грунтовки.
4
Якщо побілки на стінах багато і вона почала місцями відшаровуватися, вам не допоможе ніяка грунтовка, так як шпалери просто відваляться разом з шаром вапна. В цьому випадку неминучі роботи по очищенню і шпатлевке стін, після чого можна приклеювати шпалери.
5
Для видалення вапна зі стін використовуйте залізний шпатель, щітку, ганчірку з водою. Щоб пилу було максимально мало, рясно змочіть стіни, видаліть шар вапна за допомогою шпателя і залізної щітки, знову ретельно промийте стіни, зашпаклюйте.
6
Після видалення побілки ретельно просушіть приміщення, нанесіть на шпаклівку один шар грунтовки, просушіть стіни. Шпалери можна наклеювати в сухому приміщенні при плюсовій температурі. Якщо ви не приділите достатню кількість часу просушування, то, незважаючи на те, що стіни будуть очищені від вапна, шпалери можуть відвалитися і вам доведеться переробляти всю роботу.
7
При наклейці шпалер використовуйте якісний клей, який підходить для того виду матеріалів, які ви збираєтеся наклеювати. Це також буде гарантією того, що шпалери будуть триматися досить міцно.