Як викликати командний рядок в Windows XP.

Операційна система Windows XP побудована таким чином, що працювати в ній можна як в графічному режимі, використовуючи вікна оболонки (наприклад, «Провідник Windows»), так і в командному рядку. В останньому випадку потрібно знати певний набір команд.
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows XP.
Інструкція
1
Командний рядок являє собою програму, засобами якої користувач комп'ютера зв'язується з розділами операційної системи. Зовні вікно цієї програми виглядає, як dos-вікно, тому багато користувачів намагаються не мати з нею справу. І правда, редагувати налаштування в текстовому режимі досить небезпечно, особливо для новачка.
2
Оскільки в операційних системах сімейства Windows одну задачу можна виконати кількома різними способами, варто розглянути кожен з існуючих на поточний момент. Перш за все, спробуйте запустити командну рядок через аплет «Виконати». Для цього натисніть меню «Пуск» і виберіть вище озвучений апплет. У порожньому полі введіть команду cmd і натисніть клавішу Enter або кнопку «ОК». Перед вами з'явиться вікно програми «Командний рядок».
3
Інший спосіб запуску цієї утиліти полягає у відкритті ярлика з меню «Пуск». Для цього натисніть меню «Пуск», клацніть лівою кнопкою миші по рядку «Усі програми» (або «Програми» в класичному стилі меню), відкрийте розділ «Стандартні» і виберіть ярлик «Командний рядок». При бажанні цей ярлик можна вивести на робочий стіл або помістити в швидке меню «Пуск».
4
Щоб створити ярлик на робочому столі, в меню «Пуск» натисніть правою кнопкою миші на потрібному значку, виберіть розділ «Відправити» і виберіть «Робочий стіл». Для копіювання ярлика з розділу «Стандартні» в загальне меню швидкого доступу необхідно викликати контекстне меню і вибрати команду «Закріпити в меню« Пуск ».
5
Т.к. ця програма запускається через відкриття виконуваного файлу, цілком реально знайти цей файл в системному каталозі. Для цього відкрийте вікно «Мого комп'ютера» і перейдіть до системного диску. Далі відкрийте системну папку Windows (може мати іншу назву), потім папку System 32 і двічі клацніть по файлу cmd.exe. Для більш швидкого запуску достатньо скопіювати наступну сходинку в адресний рядок відкритого вікна «Провідника Windows» (C: WINDOWSsystem32cmd.exe) і натиснути клавішу Enter.
Командний рядок дозволяє користувачеві виконувати всі звичні дії в операційній системі без миші, за допомогою клавіатури і спеціальних команд. Консоль з командним рядком дозволяє не тільки обходитися в роботі однієї клавіатурою, але й виконувати ряд дій, недоступних у звичайному режимі.
Інструкція
1
Напевно, багатьом здасться це дивним, але робота в консолі з командним рядком дозволяє повністю обійтися без миші практично у всіх стандартних додатках Windows. Багато користувачів з великим стажем або системні адміністратори не уявляють, як взагалі можливо обійтися без командного рядка.
2
Якщо вам з якоїсь причини знадобилося викликати командний рядок, зробити це можна кількома способами: 1.Нажать поєднання клавіш на клавіатурі Win + R і в віконці ввести cmd.exe2.Войті в меню «Пуск», вибрати пункт «Виконати» і ввести cmd.exe3.Войті в меню «Пуск», далі «Усі програми» - «Службові» - «Командний рядок».