Як змусити дитину прибирати іграшки.

Розкидані по всьому будинку іграшки - звична обстановка в квартирі молодих батьків. Дитина не бачить сенсу в прибиранні, адже гра триває весь день, а діставати іграшки з шафи - це так нудно.
Інструкція
1
Чи не підвищуйте голос. Крики і лайка навряд чи допоможуть у цій справі, виховання взагалі не повинно зводитися до тиранії. Пам'ятайте, що накричавши на свого дитини, ви, звичайно, змусите його прибрати іграшки, але не допоможете усвідомити необхідність цього процесу.
2
Поясніть йому, навіщо потрібно ховати іграшки в шафу. Мама може поговорити з дочкою про те, що їй потрібна допомога в господарстві, і вона вже достатньо доросла, щоб брати в цьому участь. Папа доступно пояснить синові, що мама не може встигати поодинці стежити за всім будинком, і обов'язок хлопчиків - не забруднювати будинок для полегшення її роботи.
3
Перетворіть прибирання в гру. Немає нічого краще, ніж продовжити гру, а не займатися нудною прибиранням. Наприклад, ви можете відправитися в ліс за грибами. Грибами в даному випадку будуть розкидані іграшки. Або скажіть дитині, що в місті завівся противний хлопчик, який краде ночами чужі іграшки. Тому їх неодмінно треба прибирати на місце після гри.
4
Створіть будиночок для іграшок. Їх не обов'язково закривати в шафі, влаштуйте для дитячого приладдя свій куточок. Розкажіть дитині, що в цьому будиночку живуть всі іграшки, і виходять вони тільки для того, щоб з ним пограти. Після цього їх необхідно повертати назад, інакше вони можуть заблукати і загубитися на шляху.
5
Зробіть акцент на тому, що прибирати за собою речі може тільки доросла людина. Ці слова діють на дітей магічно, адже їм так хочеться побути дорослими! Попросіть його після закінчення гри поводитися як доросла людина, і це моментально подіє.
Зверніть увагу
Якщо ваші прохання не доносяться до свідомості дитини, варто задуматися про те, що батьківський авторитет для нього просто не існує. Працюйте над цією проблемою, і в майбутньому ви зможете уникнути багатьох інших.
Корисна порада
Спочатку варто показувати прибирання на своєму прикладі. Адже якщо ваші речі розкидані по будинку, то дитині просто немає з кого брати приклад.