Як навчитися довго затримувати дихання.

У житті трапляються ситуації, коли необхідно надовго затримати подих . Перш за все, це відноситься до людей, які займаються підводним плаванням. Але навіть тим, хто ніколи не відчував схильності до дайвінгу, пірнання, підводного полювання, це вміння може стати в нагоді.
Інструкція
1
Зрозуміло, всі люди різні. І частота дихання залежить від багатьох факторів: загального стану здоров'я, особливостей обміну речовин, особливостей статури, занять певними видами спорту. Але, при дотриманні деяких загальних правил, більшість людей цілком здатні навчитися затримувати дихання на тривалий час. Головне - ваше бажання і прагнення.
2
Насамперед почніть тренувати легені. Набирайте якомога більше «повітрю в груди», і якомога повільніше видихайте. Цю вправу необхідно виконувати щодня, мінімум 3 рази - вранці, вдень і ввечері. У міру тренованості число підходів можна збільшити.
3
Постарайтеся хоч на початковому рівні оволодіти методикою самонавіювання. Документально зафіксовано, що багато йоги мають здатність різко сповільнювати обмін речовин, зводячи до мінімуму також і частоту дихання. Зрозуміло, таке доступно лише дуже небагатьом; ви ж цілком можете навчитися відображати неприємні думки, подразники. Коли людина спокійна, «розслаблений» його організму потрібно менше кисню для нормального функціонування. Відповідно, дихання може бути більш рідкісним.
4
Якщо ваше статура далеко від «ідеального», обов'язково займіться спортом. Крім користі для здоров'я, це призведе до зменшення ваги. Отже, заодно зменшиться необхідне споживання кисню. І ви при необхідності зможете затримати дихання на набагато більший час, ніж зазвичай.
5
Після попередньої підготовки (тренування легенів, медитація, заняття спортом) переходите до головного - вправам по затримці дихання у воді. Їх краще виконувати в природних водоймах (якщо немає такої можливості, можна використовувати ванну з прохолодною водою).
Зверніть увагу
Щоб не завдати шкоди здоров'ю, не завадить попередньо пройти медичне обстеження, порадитися з досвідченим лікарем. Адже є хвороби, при яких затримки дихання протипоказані.
Уміння затримувати дихання допоможе вам пропливати під водою великі відстані, а в деяких випадках може навіть врятувати вам життя. Є багато вправ, які допомагають розвинути дихальну мускулатуру і легені разом з нею. Давайте розглянемо один дуже ефективний вправа, що допомагає надовго затримати дихання.
Інструкція
1
Навчитися затримувати дихання надовго за один день не вийде. Потрібно регулярно тренуватися. Заняття потрібно починати з постановки правильного дихання. Вправи виконуються стоячи або сидячи, при цьому груди, голова і шия повинні бути на прямій лінії.
2
Спочатку зробіть максимально можливий видих. Видихайте рівномірно і плавно. При цьому повітря повинне проходити без напруги. Потім зробіть вдих: спочатку розправляється діафрагма, потім розсується нижній відділ ребер, потім середній і лише наприкінці верхній відділ грудної клітки. Діафрагму НЕ випинати. Повне дихання не обов'язково має на увазі наповнення легенів по максимуму. Головне - рівномірно розподіляти вдихаємо повітря по легким.
3
Потім зробіть поспіль кілька повних глибоких вдихів, щоб легені були гранично заполнени.Задержіте дихання глибоко в грудях настільки, наскільки ви тільки зможете. Коли ви відчуєте, що утримувати повітря в легенях ви більше не в змозі з силою витолкніте його через рот. Цю операцію потрібно повторити кілька разів.
4
Людина, який почав практикувати дані вправи, спочатку надовго затримувати дихання не зможе. Однак постійні тренування значно підсилять його здібності. Озбройтеся годинами і простежте, скільки часу ви змогли не дихати.
5
Якщо тренувати дихання постійно, то в кінцевому підсумку ваші заняття приведуть до розширення грудної клітки і збільшення їх життєвого запасу. До речі, йоги знайшли, що затримування дихання приносить користь як дихальним і травним органам, так і нервовій системі і крові в цілому. Вони стверджують, що затримане дихання допомагає організму збирати шлаки, що накопичилися в легенях. Випущений після затримки дихання повітря з легенів забирає із собою і їх.
6
Дана вправа рекомендується йогами усього світу для лікування шлункових розладів, хвороб печінки, а також для лікування захворювань крові. Крім цього, задерживаемое дихання здатне позбавити людину від неприємного запаху з рота. Оскільки в деяких випадках він з'являється лише від недостатньої вентиляції легенів.