Як відновити авторитет. поради чоловікам Як небути ганчіркою.

У російській мові є чимало прислів'їв і приказок про людей, що користуються авторитетом . Наприклад: «На нього можна покластися, як на кам'яну гору!» Але в житті всяке трапляється. Навіть самий розсудливий людина може або допустити серйозну помилку, або вчинити не кращим чином. Природно, його репутація постраждає, за його авторитету буде завдано сильного удару. Припустимо, мова йде про керівника колективу. Як йому відновити похитнувся авторитет?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що діяти в наказовому порядку безглуздо. Та й не видавати же, справді, розпорядження типу: «Наказую вважати те-то і те-то безглуздою випадковістю і як і раніше мені довіряти!». Від авторитету керівника в такому випадку точно залишиться один спогад, а підлеглі стануть тихо ненавидіти свого роботодавця.
2
В окремих випадках, коли в колективі склалися тісні, довірчі відносини, можна відверто пояснити підлеглим, з якої причини було прийнято помилкове рішення або здійснений не надто гідний вчинок. Зробіть це краще не відразу, а через деякий час, щоб і люди встигли «охолонути», і ваша поведінка не виглядало б, як спроба поспішно виправдатися «за гарячими слідами». Цілком може бути, що люди, дізнавшись реальний стан справ, перестануть засуджувати вас як начальника. Пам'ятайте, що всі мають право на помилку.
3
Якщо ж ви вважаєте таке одкровення неприпустимим, то у вас єдиний вихід - це довести справою, що це була лише випадкова «осічка», яка може статися з кожним. Ви повинні з подвоєною енергією піти в роботу, проявити кращі якості, такі як компетентність, далекоглядність, розумна вимогливість, справедливість. А при необхідності - рішучість і навіть жорсткість.
4
Не будьте злими і черствими, адже це не найкращі супутники життя. Так, безсумнівно, десь потрібно проявити строгість, але вона повинна бути в розумних межах.
5
Прислухайтеся до думки підлеглих, поважайте їх, по можливості надайте допомогу, але при цьому, не опускаючись до підлещування, панібратства. Ось така поведінка керівника напевно справить гарне враження на колектив. І через якийсь час підлеглі забудуть про ту помилку або не найбільш гідному вчинок свого шефа.
Завоювати авторитет у колективі зовсім непросто. Але авторитет - явище динамічне. За певних умов він знижується. Практика показує, що краще зберігати сформований авторитет, ніж відновлювати втрачений. Але як його повернути?
Інструкція
1
Якщо ви з якихось причин втратили авторитет в колективі, не намагайтеся відразу нав'язливо всім доводити, що ви не такий поганий, яким здаєтеся з боку, що погано вчинити вас змусили обставини. Дайте людям час для того, щоб вони позбулися неприємного відчуття від ваших дій, які й підірвали ваш авторитет . Можливо, через якийсь час вам вдасться повернути його на колишні позиції. Якщо вас дуже пригнічує ситуація, що склалася, то краще буде піти з цього колективу або звільнитися з роботи.
2
Авторитет у колективі багато в чому залежить від особистих якостей. Спробуйте в критичну хвилину службової обстановки швидко прийняти обґрунтоване рішення і втілити його в життя, не допускаючи жодних вагань і заперечень колег. Проявіть в конкретній ситуації твердість, наполегливість і цілеспрямованість. Напевно ваші рішучі дії і позитивний результат справи повернуть довіру колег і підвищать в їхніх очах ваш похитнувся авторитет .
3
Може скластися ситуація, що вас раптово призначать керівником. Постарайтеся повернути втрачений авторитет , що не впливаючи на колектив тільки владою, яку дало посадове становище. У вищій мірі проявите свої організаторські здібності та майстерність. Навчіться правильно вимагати від своїх підлеглих виконання їх прямих обов'язків, ваших наказів і розпоряджень, враховуючи досвід і знання кожного співробітника. Ні в якому разі не тримайте підлеглих у постійному напруженні перед можливим покаранням. Грамотне керівництво здатне повернути авторитет .
4
Намагайтеся застосовувати демократичний стиль керівництва, вислуховуючи думка колег у професійних питаннях. Як можна частіше спілкуйтеся з підлеглими, ненав'язливо вникаючи в їх потреби і запити, за необхідності допомагайте їм. Пам'ятайте, що ваші обдумані вчинки і позитивні дії повинні знову заслужити втрачений авторитет .