Як відучити від соски малюка. Як відіпрати пасту від ручки.

Немає нічого незвичайного в тому, що малюк звикає до якогось утішнику, наприклад до соски, який відіграє дуже важливу роль на першому році життя немовляти. Але в певний період часу батьків починає бентежити, що їх підросла карапуз все ще смокче пустушку. Існує кілька способів допомогти дитині відвикнути від неї.
Інструкція
1
Майте на увазі, що дитина буває готовий розлучитися з соскою на 6-8 місяці свого життя. Але більшість батьків пропускають момент, коли малюк починає випльовувати пустушку і вчитися засипати без неї. Звичайно, не потрібно викидати її в той же день, оскільки потреба в ній у немовляти ще велика. Просто приберіть пустушку подалі від дитини, щоб не спокушати його.
2
Відучувати дитину від соски поступово. Постарайтеся скорочувати тривалість користування пустушкою. Пропонуйте її рідше і рідше, поки вона не стане з'являтися тільки на час денного і нічного сну. Далі давайте соску тільки на ніч, а потім і зовсім відмовтеся від її використання.
3
Допоможіть малюкові освоїти поїльник з трубочкою або чашку. А їжу подавайте в піалі або тарілці. Таким чином дитина швидше забуде пляшечку, яка так чи інакше нагадує йому про пустушки.
4
Не пропонуйте малюкові соску самі. Давайте її лише в тому випадку, коли дитина наполегливо вимагає пустушку.
5
Розріжте пустушку. А коли дитина почне плакати і просити «сосу», поясніть йому, що іноді речі ламаються і стають непотрібними. Що він підріс і запросто може обійтися без соски. Упирайте на те, що крихітка став великим і самостійним, а соска-пустушка потрібна тільки маленьким дітям, які не вміють ходити. Поки ваше чадо не розуміє, що в магазині можна без праці купити нову пустушку, і швидко втратить інтерес до «зіпсувалася».
6
Якщо у дитини немає потреби в пустушці днем, але йому важко без неї заснути, спробуйте замінити соску улюбленої лялечкою або м'якою іграшкою. Спочатку дозволяйте дитині засипати в компанії того й іншого.
7
Спробуйте домовитися з дитиною, якщо ви відучує його від соски у відносно свідомому віці. Рішення розлучитися з коханою пустушкою він повинен прийняти сам.
8
Помістіть іграшки малюка в доступне місце. Надайте йому можливість досліджувати різні предмети, малювати і ліпити тоді, коли він цього захоче. Так дитина максимально відвернеться від соски-пустушки.
Корисна порада
Для отучения малюка від пустушки дитячі психологи і медики рекомендують вибирати стабільний і спокійний період життя дитини - адже йому вперше доведеться розставання з предметом-утішником, предметом-другом.Помніте, що після року процес розставання з соскою буде проходити більш болісно . І може стати психологічно важким як для крихти, так і для родітелей.Нікогда не забирайте у малюка пустушку силою. А також не робіть вигляд, що не можете її відшукати в момент, коли дитині тривожно і він просить повернути йому соску.