Як спрощувати вирази. Як спрощувати прості вирази.

Стислість, як мовиться, - сестра таланту. Кожному хочеться блиснути талантом, але от його сестра - штука складна. Геніальні думки чомусь самі собою наділяються в складнопідрядні пропозиції з безліччю дієприкметникових оборотів. Однак у ваших силах спростити свої пропозиції і зробити їх зрозумілими і доступними всім.
Інструкція
1
Щоб полегшити адресату (будь то слухач або читач) життя, постарайтеся замінювати причетні і дієприслівникові обороти короткими підрядними реченнями, особливо якщо вищевказаних оборотів занадто багато в одному реченні. "Що прийшов додому кіт, щойно з'їв мишу, голосно мугикаючи, пестив до господареві, намагаючись зазирнути йому в очі, сподіваючись випросити рибу, принесену з магазину" - таке не піде. Розбийте подібну конструкцію на кілька частин, не поспішайте і не намагайтеся сказати все одним реченням, і буде вам щастя.
2
Якщо ви задумали геніальне вислів, але в ньому виявилося занадто багато придаткових пропозицій (тим більше з одним союзом), то краще розбити висловлювання на кілька окремих речень або опустити якийсь елемент. "Ми вирішили, що він розповість Марині Василівні, що Катя скаже Віті, що ..." - можна продовжувати нескінченно. Вчасно зупиніться і згадайте про ту людину, хто буде це читати або вислуховувати.
3
Однак підводні камені криються не тільки в структурі пропозиції. Зверніть увагу на лексику. Іншомовні слова, довгі терміни, слова, почерпнуті з художньої літератури 19 століття - все це тільки ускладнить сприйняття. Необхідно уточнити для себе, для якої аудиторії ви складаєте текст: технарі, звичайно, зрозуміють і складні терміни, і специфічні слова; але якщо ви ті ж слова запропонуйте вчительці літератури, навряд чи вона вас зрозуміє.
4
Талант - велика річ. Якщо ви талановиті (а людей без здібностей не буває), перед вами відкривається безліч доріг. Але талант полягає не в складності, а простоті, як не дивно. Будьте простіше, і ваші таланти будуть зрозумілі і доступні всім.