Як визначити атомну секунду.

Найточніший прилад для вимірювання часу, створений людиною, - це атомний годинник. Починаючи з середини минулого століття саме їх вимірювання вважаються еталонними. Одна атомна секунда визначається як тривалість 9192631770 періодів випромінювання атома цезію-133. Незважаючи на те, що зазвичай атомний годинник представляють собою величезні установки, що використовуються в наукових лабораторіях, отримати час, виміряний з точністю до атомної секунди можна і у себе вдома.
Інструкція
1
В мережі існує чимало сайтів, які дозволяють побачити час, синхронізоване з атомними годинами. Приміром, точний час по годинах, встановленим в US Naval Observatory, в будь-який момент можна побачити на сайті http://www.anafor.ru/time/index.htm.
2
При бажанні можна налаштувати синхронізацію часу на своєму комп'ютері і завжди мати найточніші його свідчення. Для цього в системі Windows слід зайти в «Параметри дати та часу" і на вкладці "Час по Інтернету" натиснути кнопку "Змінити параметри". У вікні потрібно замінити стандартний сервер часу на більш підходящий. Приміром, Державний науковий метрологічний центр надає наступні сервера для синхронизации:ntp1.vniiftri.runtp2.vniiftri.runtp3.vniiftri.runtp21.vniiftri.ru
3
Замість попереднього способу можна обзавестися невеликою утилітою Chronograph Atomic Time Clock (http://www.altrixsoft.com/en/chrono/). Вона зробить все за вас. Програма автоматично і регулярно оновлює час вашого комп'ютера через інтернет. Використовується час з серверів Національного інституту стандартів і технологій США. Крім того програма має приємний інтерфейс і здатна замінити стандартні годинник Windows, якщо вам набрид їх звичний вигляд.
4
Гіпотетично є ще один спосіб: отримати в своє розпорядження справжнісінькі атомний годинник. Незважаючи на те, що розробка їх «побутової» версії ведеться давно, єдиний готовий продукт був створений зовсім недавно. Американська компанія Symmetricom починаючи з 2011 року займається випуском моделі SA.45s CSAC розміром всього з невелику мікросхему.