Як побудувати фундамент з підвалом.

При будівництві фундаменту завжди постає питання про підвальному приміщенні. Підвал - це абсолютно незамінна річ. У ньому можна не тільки зберігати овочі та фрукти, вирощені в саду, але і встановити насосне обладнання, бойлери, титани і т.д. Існує дві технології, які дозволяють максимально здешевити будівництво і зробити фундамент з підвалом в короткі терміни.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - гравій;
  • - гідроізоляційні матеріали;
  • - арматура;
  • - бетон в міксерах.
Інструкція
1
Вирийте котлован за розміром майбутнього фундаменту з запасом в один метр. Дно котловану ретельно розрівняйте, отсипьте шаром гравію, на нього насипте шар піску і утрамбуйте. Щоб максимально утрамбувати подушку, полийте її великою кількістю води.
2
Стіни підвалу зробіть з фундаментних блоків відповідно до вашим проектом. Перекриття зробіть з бетонних плит. Вони будуть служити стелею підвального приміщення і підлогою цокольного поверху.
3
Зовні стіни обтягніть гідроізоляцією, залишилися порожнечі засипте грунтом. Навколо фундаменту викопайте траншею, покладіть трубу для відведення води, зробіть вимощення. При такій технології найголовніше - це провести роботи в суху пору року і дуже швидко, щоб не було ймовірності підтоплення, а також зробити надійний шар гідроізоляції.
4
При другому варіанті будівництва зробіть розмітку фундаменту відповідно до проекту. Викопайте траншею на глибину 2,5 метра і шириною 60 см. Стіни підвалу ви будете відливати. Вони будуть служити одночасно і стінами підвалу, і фундаментом майбутнього будинку.
5
Зробіть опалубку, встановіть арматурний каркас і залийте стіни. Внутрішню частину підвалу викопуйте тільки через 30 днів. Рівно стільки необхідно для повного застигання стін. Глибину робіть не більше 2,5 метрів. Отсипьте піщано-гравійну подушку і ретельно її утрамбуйте. Внизу постеліть шар гідроізоляції і зацементують підлогу.
6
Зовнішню частину стін ретельно гідроізолюючим, проведіть роботи з відведення води і зробіть вимощення. При такому варіанті будівництва стелю підвалу ви можете зробити з бетонних плит або з дерева.
7
Не забувайте, що підземний підвал раціонально робити лише в тому випадку, якщо рівень грунтових вод знаходиться не ближче трьох метрів. Якщо грунтові води розташовані дуже високо, найбільш оптимальний вибір - це надземний підвал.