Як переписати mini DV на диск.

Індустрія побутової відеозапису вже перейшла на повністю цифрові камери із збереженням відеоматеріалу на жорсткі диски або картки пам'яті. Але у багатьох ще збереглися відмінні камери стандарту mini DV. Є лише один мінус - поводитися з ними складніше, і щоб переглянути відео або поділитися з ким-небудь відзнятим матеріалом, потрібно переписати mini DV в ціфоровой формат, наприклад, на диск. Це можна довірити професіоналам або зробити самому на своєму комп'ютері.
Вам знадобиться
  • - камера,
  • - комп'ютер,
  • - кабель IEEE1394,
  • - плата контролера 1394,
  • - програма для обробки відео,
  • - чистий диск для запису
Інструкція
1
Перевірте комплект поставки камери. Там може знайтися докладна інструкція, кабель FireWire-1394 або I-link, як його називає фірма Apple, а також програми для роботи з відео. Якщо кабелю в комплекті немає або він давно втрачено - купите такий кабель. Він називається IEEE1394, а для камер потрібна його різновид з 6 контактами з одного кінця і 4 контактами з іншого.
2
Підготуйте комп'ютер до підключення камери. Для цього огляньте задню стінку системного блоку або бічні панелі ноутбука - роз'єм 1394 або FireWire зустрічається досить рідко, але перш ніж витрачатися на цей контролер, варто провести перевірку. Якщо у вас ноутбук, то швидше за все, ви не зможете з його допомогою переписати mini DV на диск, так як в ноутбук дуже складно встановити плату контролера 1394. Купіть цю плату в магазині комп'ютерної техніки та встановіть в ваш ПК. Якщо ви ніколи не додавали плати розширення в комп'ютер, краще зверніться до фахівців.
3
Встановіть необхідні програми для роботи з відеоматеріалом. Якщо у вас є диск від виробника камери, використовуйте його. Вам знадобиться програма для захоплення відео з камери, програма для редагування відео і програма для запису отриманого файлу на диск. Для запису на диск можна використовувати вбудовану в операційну систему утиліту. А для перекладу відео з камери і його найпростішої обробки краще використовувати програму ScenalyzerLive. Вона автоматично визначає сцени записи і виробляє їх розмітку.
4
Скачайте її з сайту розробника, який знаходиться за адресою http://www.scenalyzer.com, в розділі Download. Якщо ви скористаєтеся цією утилітою, знадобиться ще програма для стиснення відео. Наприклад, Any Video Converter. Її можна завантажити з сайту http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/. Вимогливішим користувачам варто звернути увагу на пакети нелінійного відеомонтажу, наприклад Pinnacle Studio або Adobe Premiere, але вони складніші і коштують чималих грошей.
5
Підключіть камеру до комп'ютера. Маленький роз'єм застроміть в гніздо на камері, а великий - в комп'ютер, а конкретніше - в гніздо плати 1394. Увімкніть живлення камери, також підключіть блок живлення камери, щоб вона не вимкнулася в процесі перезапису. Включіть в меню режим з'єднання з комп'ютером, якщо такий є.
6
Запустіть програму ScenalyzerLive. Для цього двічі клацніть по ярлику на робочому столі. Виберіть вашу камеру зі списку, під чорним прямокутником в лівій частині програми. Натисніть на камері кнопку відтворення, попередньо перемотайте касету на початок запису. Натисніть клавіші Ctrl і «Пропуск» для початку копіювання відео. Важливо, щоб на диску було достатньо вільного місця. Врахуйте, що нестиснене відео займає приблизно 200 мегабайт на кожну хвилину відеозапису.
7
Відкрийте програму Any Video Converter. Натисніть кнопку з написом «Додати відео» і вкажіть відеоролики, які ви хочете стиснути і записати на диск. У правій частині вікна програми виберіть зі списку формат даних: якщо ви хочете записати диск для побутового плеєра, вибирайте строчку «DVD Video Pal фільм». Коли закінчите вибір і додавання фрагментів, натисніть кнопку «Кодувати» (Convert), вона знаходиться у верхній частині вікна програми, в самому центрі. Дочекайтеся закінчення роботи програми. Залежно від потужності комп'ютера, це може зайняти від півгодини до декількох годин.
8
Вставте в дисковод комп'ютера чистий записуваний диск. На екрані з'явиться меню автозапуску, з якого виберіть пункт «Записати чистий диск». Виберіть правою кнопкою миші папку з готовими файлами і натисніть лівою кнопкою миші на рядку «Відправити ...». Із запропонованих варіантів вкажіть ваш дисковод. Натисніть кнопку «Записати диск" і почекайте закінчення запису.