Як відновити реєстр Windows Vista.

Реєстр Windows - це структурована база даних, в якій міститься інформація про налаштування системи для кожного профілю на комп'ютері. Некоректні зміни реєстру можуть призвести до непрацездатності комп'ютера і необхідності встановлювати заново Windows.
Інструкція
1
Якщо ви хочете редагувати налаштування реєстру, попередньо створіть резервну копію розділу, який збираєтеся змінювати. Для цього вам будуть потрібні права адміністратора. У командному рядку наберіть regedit, щоб викликати редактор реєстру, і натисніть ОК.
2
У дереві реєстру відзначте розділ, який збираєтеся змінювати, і в меню «Файл» вибирайте команду «Експорт». Таким чином ви створите латочку (patch) регістра - текстовий файл з розширенням * .reg. У вікно «Файл» введіть назву цієї заплатки. За умовчанням вона зберігається в папку «Мої документи».
3
Створити патч гілки реєстру можна і по-іншому. Клацніть по виділеній папці правою клавішею миші і в випадаючому меню виберіть рядок «Експортувати». Надайте виправлення цієї ім'я у відповідному вікні та натисніть «Зберегти».
4
Щоб відновити розділ, клацніть двічі по файлу з розширенням * .reg. Його вміст буде додано до реєстру. Є інший спосіб: у меню «Файл» виберіть команду «Імпорт» і відзначте потрібний файл в папці, в яку він був збережений.
5
Можна зберігати розділи з командного рядка. Введіть команду reg save, наприклад: reg save HKEY_LOCAL_MACHINE c: CopyHKEY_LOCAL_MACHINE.hive
6
Щоб відновити розділ реєстру, використовуйте команду reg restore, наприклад, reg restore HKEY_LOCAL_MACHINE c: CopyHKEY_LOCAL_MACHINE.hive
7
Для збереження всього реєстру можна використовувати вбудоване засіб Windows - «Майстер архівації». В командний рядок введіть ntbackup. У вікні «Майстра архівації» перейдіть за посиланням "режим» і відкрийте вкладку «Архівація». У вікні «Носій архіву ...» вкажіть папку, в яку будете зберігати реєстр.
8
У списку об'єктів відзначте галочкою пункт System State і натисніть «Архивировать». У новому вікні використовуйте кнопку «Додатково» і зніміть прапор з пункту «Автоматично архівувати ...» для прискорення процесу. Тип архіву встановіть «Звичайний». Підтвердіть, натиснувши ОК і «Архивировать».
9
Щоб відновити реєстр з архіву, запустіть процес ntbackup з командного рядка і у вікні «Програма архівації» переходите у вкладку «Відновлення та управління ...». У списку об'єктів відзначте галочкою «Стан системи». Вкажіть джерело відновлення та натисніть «Відновити».
10
Якщо ви не створювали резервних копій реєстру, спробуйте використовувати засіб «Відновлення системи». Перезавантажте комп'ютер у безпечному режимі і вибирайте пункт «Завантаження останньої вдалої конфігурації». Вкажіть дату, найбільш близьку до тієї, коли були внесені зміни до реєстру.
Багато неполадки в операційній системі Windows пов'язані з помилками в реєстрі . Виправлення подібних несправностей досягається шляхом відновлення попереднього або початкового стану гілок реєстру.
Вам знадобиться
  • Завантажувальний диск Windows.
Інструкція
1
В ОС Windows передбачена вбудована функція створення контрольних точок стану реєстру. Зазвичай вона запускається кожні 10 днів. Саме ця особливість дозволяє відновити його без численних втрат, пов'язаних з відмовою певних програм. Запустіть консоль відновлення, використовуючи завантажувальний диск Windows.
2
Вставте вказаний диск в привід. Увімкніть комп'ютер і утримуйте клавішу F8. Встановіть пріоритет запуску на пункт DVD-Rom та натисніть клавішу Enter. При роботі з Windows XP необхідно натиснути клавішу R в першому діалоговому меню.
3
Якщо ви використовуєте ОС Vista або Seven, перейдіть в меню «Відновлення системи». Тепер виберіть пункт «Командний рядок». Введіть в що з'явилася консоль команду notepad і натисніть клавішу Enter.
4
Після запуску програми «Блокнот» натисніть клавіші Ctrl і O. Перейдіть до розділу жорсткого диска, на якому встановлена операційна система. Відкрийте папку Config, розташовану в каталозі System32.
5
Знайдіть у зазначеній папці файл system, виділіть її та натисніть клавішу F2. Перейменуйте робочий файл, додавши до нього розширення bad. Аналогічним чином змініть властивості наступних файлів: software, sam і default. Перейдіть в папку RegBack і скопіюйте звідти однойменні файли. Вставте їх в папку Config.
6
Закрийте консоль відновлення, ввівши команду Exit. Дочекайтеся перезавантаження комп'ютера. Виконайте вхід в операційну систему. Натисніть кнопку «Пуск» і перейдіть в панель управління.
7
Виконайте відновлення системи, використовуючи доступні контрольні точки. Це дозволить вам уникнути виникнення помилок, пов'язаних з виправленнями, внесеними до реєстру Windows. Знову перезавантажте комп'ютер після успішного виконання процедури відновлення системи.