Як відкрити пункт прийому хімчистки.

Попит на професійний догляд за одягом зростає в міру того, як зростає добробут міських жителів, а також прискорюється ритм їхнього життя, що не дозволяє вже приділяти сфері побутового обслуговування багато власного часу. Тому сучасні формати пунктів хімчистки розраховані ще більшою мірою на перспективу, яка за прогнозами експертів у цього виду бізнесу є.
Вам знадобиться
  • - приміщення площею від 150 квадратних метрів, віддалене від житлових будинків;
  • - проект пункту хімчистки, погоджений в декількох інстанціях;
  • - комплект обладнання для промислової хімчистки;
  • - штат співробітників (5-10 осіб).
Інструкція
1
Знайдіть приміщення, яке б відповідало і вашим цілям, і тим численним вимогам, які до обладнання хімчистки пред'являють дозвільні організації. Для вас важливо, щоб площа приміщення дозволяла відокремити зону прийому-видачі від виробничих приміщень та складу, а будівля було підключено до потужних інженерних комунікацій (електромережа, водопровід, опалення, каналізація та вентиляція). Для перевіряючих інстанцій важливо, щоб пункт прийому хімчистки був віддалений від житлових будинків мінімум на 80 метрів і розташовувався на першому поверсі окремого будинку.
2
Замовте в спеціалізованій фірмі проект пункту хімчистки, а коли він буде готовий, узгодьте його у відділі архітектури та містобудування місцевої адміністрації, в органі пожежної інспекції та управлінні Росспоживнагляду. Найчастіше потрібно також дозвіл екологічних служб, завжди звертають уваги на підприємства такого роду. Приступати до переобладнання будівлі майбутньої хімчистки (або його зведенню) варто тільки після проходження всього ланцюжка попередніх погоджень.
3
Вивчіть ринок устаткування для пралень і хімчисток, беручи до уваги всі наявні пропозиції як нової, так і вживаної техніки. Великим плюсом поставок нового обладнання від виробника є його гарантійне обслуговування і ремонт, а також можливість організувати для персоналу навчання. Для устаткування промислової хімчистки необхідно кілька (мінімум два) апарату, що працюють на перхлоретілене, кабіна для пятновиведенія, а також кілька пароповітряних манекенів.
4
Наберіть для своєї хімчистки штат обслуговуючого персоналу. Число працівників залежить від масштабів підприємства, зазвичай два-три людини задіяно у виробничій зоні і один - в пункті прийому-видачі одягу. Оптимальний варіант кадрової політики - набирати людей без досвіду і кваліфікації, беручи до уваги головним чином їх особисті якості, і організовувати потім для них короткострокове навчання.
Хімчистка нового, європейського зразка - ще не дуже поширене в російській сфері побутових послуг підприємство, чому і ринок послуг хімчисток поки далекий від насичення. Багато експертів, однак, схильні вважати, що міні- хімчистки в найближчому майбутньому стануть у нас популярною альтернативою домашньої прання для представників не тільки найбільш забезпечених верств суспільства, а й середнього класу.
Вам знадобиться
  • - приміщення у відокремленому будові площею від 150 квадратних метрів;
  • - проект, погоджений з низкою дозвільних органів;
  • - комплект обладнання для міні-хімчистки.
Інструкція
1
Постарайтеся знайти вже готове приміщення, що відповідає всім вимогам до обладнання міні- хімчистки , щоб не вкладати занадто багато коштів у зведення нової будівлі з нуля. Хімчистка може розташовуватися тільки на першому поверсі, тільки у відокремленому будові і тільки на відстані 100 метрів від житлових будинків. При цьому, звичайно, неправильно буде виносити хімчистку в промзону, так як прийом і видачу речей здійснювати належить в тому ж місці, що і їх обробку. Мінімальна площа приміщення для міні- хімчистки разом з пунктом прийому-видачі - 150 метрів.
2
Складіть проект хімчистки (найкраще замовте його спеціалізованій фірмі, що здійснює такого роду роботи), а потім узгодьте з представниками відділу архітектури та містобудування міської адміністрації. Важливо також, щоб проект схвалили пожежні, тобто співробітники пожежної інспекції, і Росспоживнагляд, що виявляє до закладів такого типу особливо пильну увагу.
3
Вивчіть ринок устаткування для міні-хімчисток, постарайтеся знайти прийнятні для себе варіанти і зв'язатися з потенційними постачальниками. Шукати економ-варіант у вигляді вживаних машин варто лише в тому випадку, якщо коштів на нове обладнання у вас просто не вистачає, якщо ж можливість придбати нову техніку є, краще це зробити, тому що разом з нею ви придбаєте якісний професійний монтаж і гарантійне обслуговування. Мінімальний комплект обладнання для міні- хімчистки включає в себе дві-три машини, обробні одяг за допомогою перхлоетілена, кабіну з пістолетом-плямовивідником і кілька пароповітряних манекенів.
4
Наберіть персонал для хімчистки , відбираючи людей на підставі їх особистих якостей, так як особливої кваліфікації така робота не вимагає. Для першої партії робітників потрібно буде провести навчання, з чим допоможуть постачальники обладнання, наступні ж прийняті до вас працівники будуть вчитися на практиці у своїх вже більш досвідчених колег. Всього для міні- хімчистки буває достатньо двох змін по три людини (двоє працюють у виробничій зоні, один - в пункті прийому й видачі).