Як перевірити нержавійку.

Нержавейка - це спрощене побутова назва нержавіючої сталі, до складу якої входять легуючі добавки. Кількісний і якісний склад добавок самий різний, тому марок нержавіючої сталі дуже багато. Як легко можна зрозуміти за назвою такі стали майже не піддаються процесу іржавіння, тобто окислення на повітрі або у воді. Яким чином можна перевірити, чи є сталь нержавіючої?
Інструкція
1
Помістіть виріб в ємність з концентрованим розчином мідного купоросу (сульфат міді). Якщо виріб велике за розмірами - ви можете прикласти до нього тампони, змочені в цьому розчині.
2
На наступний день подивіться, яким буде результат. Якщо сталь звичайна, тобто ржавіючим, ви побачите червонуватий наліт. Якщо ж такого нальоту не буде - ця сталь нержавіюча. Тест заснований на тому, що залізо, як більш активний метал, витісняє мідь з її сполук: Fe + CuSO4 = FeSO4 + Cu. Витіснена мідь осяде на поверхні залізного виробу у вигляді добре помітного червонуватого нальоту. Це станеться, якщо до складу стали входять тільки залізо і вуглець, тобто сталь іржавіє.
3
Проведіть тест і з хлористим натрієм, який також відомий як кухонна сіль. Для проведення тесту зробіть концентрований розчин солі. Після цього помістіть туди ваше виріб. Для надійності краще почекайте мінімум дві доби (хоча в окремих випадках результат виявляється набагато раніше). На поверхні звичайної сталі будуть видні сліди іржі, нержавіюча сталь залишиться без змін.
4
Перевірте нержавійку за допомогою невеликого напилка - надфіля. Для цього потріть їм на зрізі вироби, якщо воно не поміняє колір, то це нержавіюча сталь, і навпаки, якщо ви побачите жовтизну - виріб зроблено із сплаву на основі міді.
Корисна порада
В інструкціях і на форумах часто зустрічається порада: перевіряти магнітом: якщо магніт прилипне до сталі - вона проста, що іржавіють, а якщо взагалі не прилипне або дуже слабо - це нержавіюча сталь. Але цій раді не треба слідувати: його дають люди, які погано розбираються в суті питання. Справа в тому, що він справедливий далеко не для всіх випадків. Дійсно, у деяких марок нержавіючої сталі магнітні властивості майже не проявляються, але в інших - проявляються. Це залежить від складу стали, перш за все, від наявності та процентного вмісту нікелю.