Як пофарбувати датчики парктроніки.

Часто при установці ультразвукової паркувальної системи датчики за кольором сильно відрізняються від кольору бамперів автомобіля. Строго кажучи, всі датчики йдуть пофарбованими в чорний або в сріблястий колір. Тому необхідність у їх фарбуванні виникає в більшості випадків.
Вам знадобиться
  • - аерозольний балончик з фарбою;
  • - уайт-спирт і ватні диски.
Інструкція
1
У першу чергу підберіть фарбу під колір кузова вашого автомобіля. При виборі кольору високоефективну допомогу надає комп'ютерний підбір кольору та відтінку. Інший спосіб - звернеться до офіційного дилера, щоб придбати фарбу і лак саме кольору вашого автомобіля. Це вийде дорожче, але максимально близько до ідеалу. Але навіть якщо ви не зможете на 100% підібрати колір і відтінок - це не страшно! Датчики встановлюються досить низько на бампер. Різниця відтінків буде майже непомітна.
2
Фарба може бути акрилової або нітрофарбою. Нітрофарба відрізняється швидкістю висихання - 15 хвилин просушування при кімнатній температурі цілком достатньо. Але поверх шару нітрофарби потрібно лакове покриття, інакше фарба досить швидко злізе. Акрилова фарба сохне не менше 2 годин, але стійка до стирання і не вимагає лакування. Постарайтеся придбати фарбу подорожче, щоб вона не злізла з датчиків через пару тижнів. Дуже зручно використовувати фарбу в аерозольних балончиках.
3
У комплекті з датчиками парктроника йдуть колечка-направляючі, призначені для утримання датчиків в бампері та орієнтування їх у правильному напрямку. І датчики, і колечка перед фарбуванням протріть уайт-спиртом, щоб видалити наявні сліди маркера і знежирити поверхню, що фарбується. Ацетон для цих цілей не використовуйте - пластмаса може оплавитися.
4
З декількох аркушів паперу формату А4 скрутіть трубку і щільно одягніть на неї кільця так, щоб між ними зберігалося деяку відстань. Інтенсивно струсіть балон протягом декількох хвилин і розпорошите деяку кількість фарби в сторону, щоб прочистити вихідне сопло. Окрасьте кільця, розпорошивши на них фарбу з відстані близько 20 см, рівномірно повертаючи паперову трубку по колу.
5
Розгляньте матеріал виготовлення корпусу датчиків. Якщо датчик спочатку не пофарбований і поверхня складається з простої чорної пластмаси типу поліетилену, з ним можуть виникнути складнощі. На таку поверхню фарба погано лягати і перед фарбуванням потрібно грунтування. Спочатку пофарбовані в чорний або сріблястий колір датчики гарантувати не потрібно. Перед фарбуванням зніміть з них глянець, провівши невелике матованіе дрібнозернистим наждачним папером.
6
Візьміть аркуш цупкого картону або пінопласту і виконайте в ньому отвори для установки датчиків. Будьте гранично акуратні при цьому. Отвори повинні бути такими, щоб при установці в них датчики виступали над поверхнею аркуша. Вставте в пророблені дірки датчики, встановіть картонку горизонтально і розпорошите фарбу вищеописаним способом. Не старайтесь робити занадто великий шар фарби. Краще окрасьте датчики в 2-3 шари зверху і одним по колу з боків. При отриманому шлюбі зітріть фарбу уайт-спиртом і проведіть фарбування заново.