Як шпатлевать арку. обклеювання пенополистерола.

Арки з гіпсокартону, як і раніше актуальні, оскільки з їх допомогою можна створити в будинку будь-який дизайнерський проект, позбутися обридлих дверей або зонувати кімнату. Після того, як вигнули і закріпили потрібним чином листи гіпсокартону, приступайте до шпатлювання арки.
Вам знадобиться
  • - шпаклівка;
  • - стрічка і полотно серпянки;
  • - грунтовка;
  • - гіпсова штукатурка;
  • - клей ПВА ;
  • - фінішна шпаклівка.
Інструкція
1
Після того, як ви закріпили гіпсокартонний лист, обрізали виступаючі частини, заґрунтуйте поверхню, щоб забезпечити кращий контакт шпаклівки з поверхнею. Врахуйте, якщо ви зневажите цим етапом, неякісна шпаклівка може відшаровуватися від стіни. Вибирайте спеціальну ґрунтовку для роботи з гіпсокартонними листами.
2
Після того, як висохне шар грунтовки, закладіть шви. Великі щілини і кути обов'язково заклейте спеціальною стрічкою - серпянкой, щоб зробити поверхню стійкою до деформацій. Щоб наклеїти серпянку, візьміть клей ПВА і промажте сітку, потім прикладіть її до поверхні і пропрасуйте. Якщо вам потрібно приклеїти серпянку на довгий вигнутий кут арки, наріжте її на смужки і, починаючи знизу, накладайте по черзі, кожен раз захоплюючи частину попередньої смуги.
3
Замість серпянки можете використовувати гіпсову штукатурку, для цього розведіть необхідну кількість і за допомогою шпателя нанесіть в кути і стики. Добре розгладьте поверхню і дочекайтеся висихання.
4
Після того, як шви і кути будуть готові, приступайте до шпатлювання. Розведіть розчин і нанесіть його на поверхню. При цьому можна скористатися ручним методом, або механізованим, в першому випадку результат може вийти більш якісним, але на нього піде набагато більше часу.
5
Підсохлий шар шпаклівки обробіть шкіркою: затирка допоможе наступного шару краще триматися, крім того, поверхня стане більш рівною.
6
Нанесіть ще один шар шпаклівки, а потім затріть його шкіркою. Наклейте на всю поверхню серпянку-павутинку (стеклохолст), вона забезпечить відмінне зчеплення матеріалів і застереже шпаклівку від розтягування і осипання. Цей етап необов'язковий, якщо на арку надалі будуть наклеєні шпалери, але під декоративну (особливо венеціанську) штукатурку обов'язково нанесіть цей додатковий шар і сітку.
7
Нанесіть фінішний шар шпаклівки. Дуже багато чого в шпаклюванні арки залежить від якості матеріалів, тому не економте на них.