Як навчити користуватися комп'ютером бабусю.

Літні люди сьогодні - повноцінні учасники життя в мережі інтернет, вони активно ведуть свої блоги, працюють і спілкуються. Але не кожна бабуся може самостійно освоїти комп'ютер, для цього, принаймні, на першому етапі їй знадобиться ваша допомога.
Інструкція
1
У першу чергу навчіть бабусю вмикати і вимикати комп'ютер правильно. Щоб не повторювати все по кілька разів, напишіть на аркуші паперу основні кроки і повісьте поряд з робочим місцем.
2
Не лякайте літньої людини тим, що, якщо вона неправильно вимкне комп'ютер або десь помилиться, щось трапиться. Зробіть знижку - заспокойте, скажіть, що в крайньому випадку завжди можна натиснути ось на цю кнопку і все почати спочатку. Це допоможе бабусі розслабитися і без страху вивчати незнайомий для неї світ.
3
Приберіть з робочого столу все зайве і залиште лише необхідні бабусі ярлики. Під кожним напишіть великими російськими літерами, що ховається за ярликом. В інтернет-браузері зробіть необхідні закладки і покажіть бабусі, як їх відкривати і закривати.
4
Щоб зацікавити бабусю, знайдіть для неї нескладні іграшки - кульки, пасьянси (головне, щоб не була важлива швидкість і можна було по 10 хвилин обмірковувати ходи). Покажіть бабусі, як грати, трохи постійте поруч з нею і порадійте успіхам.
5
Відкрийте для бабусі безмежний світ інтернету. Помістіть на робочий стіл ярлик з написом «Інтернет» або поставте браузер в автозавантаження, так, щоб він відкривався прямо на пошуковій сторінці «Яндекс» або «Гугл». Покажіть бабусі, як забивати запит і відкривати потрібні сторінки. Щоб зацікавити, підкажіть теми, які можуть виявитися цікаві - в'язання, колекціонування, кохана телепередача або серіал, сімейні відносини. Напевно, їй навіть не спадало на думку, що астрологічний прогноз можна знайти не тільки в улюбленому журналі, а новий рецепт варення не обов'язково переписувати у знайомих.
6
Встановіть на комп'ютер програму Skype або «Mail.ru агент», введіть у число контактів бабусиних знайомих, колишніх колег, подруг, дітей, онуків і сусідок. Покажіть, як дзвонити, і разом з бабусею порахуйте, скільки вона зможе заощадити на телефоні. Найкраще також встановити цю програму в автозавантаження.
7
Якщо бабуся постійно вам телефонує і запитує одне і те ж, не дратуйтеся і постарайтеся знову і знову все зрозуміло пояснити. Можливо, бабусі просто не вистачає уваги і спілкування, тому будьте з нею ласкаві.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KcHlvY3jiko
Корисна порада
Якщо у вас немає в достатній кількості часу і терпіння для навчання, пошукайте в своєму місті комп'ютерні курси для літніх людей - там бабуся зможе не тільки навчиться користуватися комп'ютером, але і знайде близьких за духом людей.
Завдяки вдосконаленню технологій стираються межі між містами та країнами. Більше не треба чекати, коли оператор зв'яже вас з вашою мамою, яка живе за багато кілометрів від вас. Досить включити Skype і не тільки поговорити, але й побачити один одного. Для молодих людей інтернет став такою ж частиною життя, як їжа і сон, представники ж старшого покоління частенько його побоюються. Проведіть для своїх дорослих і літніх родичів ліквідацію інтернет-безграмотності.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір, комп'ютер
Інструкція
1
Поясніть «учневі», навіщо потрібен інтернет. Якщо ваш родич не розумітиме сенсу навчання, він нічому не навчиться. Скажіть, що завдяки інтернету можна буде поспілкуватися з близькими людьми, що знаходяться далеко; знайти потрібний рецепт; дізнатися погоду на завтра; подивитися або завантажити цікавий фільм/передачу і т.д.
2
Покажіть ази інтернет-користувача. Сюди входить уміння користуватися браузером і пошуковим рядком. Увімкніть у браузера функцію автозаповнення. Це сильно спростить життя і вашому учневі, і вам.
3
Розкажіть про переваги електронної пошти та Skype. Звідти e-mail та обліковий запис в Skype для вашого підопічного. Буде краще, якщо він зробить це сам під вашим керівництвом. Поясніть, як користуватися цими корисними речами. Розкажіть про способи подолання можливих складнощів (наприклад, нестійка зв'язок по Skype).
4
Поясніть, що таке спам та інтернет-шахрайство («Відправ смс на номер ... і отримай мільйон»). Цьому пункту необхідно приділити особливу увагу, адже літні люди бувають дуже довірливі.
5
Розкажіть про шкоду вірусів. Вам напевно відомі характерні прикмети вірусних сторінок. Поділіться своїми знаннями.
6
Поспілкуйтеся на тему переваг вашого «учня». Підберіть кілька сайтів, що відповідають його інтересам, вивчіть їх разом. Шукайте сторінки з хорошим наповненням і максимально зручним інтерфейсом. Навчіть роботі конкретно на цьому сайті, внесіть його в закладки і покажіть, як швидко його відкрити.
Зверніть увагу
Будьте терплячі. Згадайте, як вам не вдавалися якісь речі в початковій школі і як ви переживали з цього приводу. Ваш родич знаходиться зараз в такій же ситуації, він теж може нервувати і хотіти все кинути. Обов'язково стежте, щоб кожне ваше слово фіксувалося «учнем» на папері. Не варто розраховувати на пам'ять, вона найчастіше підводить.