Як обставити 1-кімнатну квартиру.

Однокімнатні квартири - досить популярний варіант планування житлового фонду. Вони призначені для проживання однієї людини - холостяка. Але, оскільки горезвісний квартирне питання ніхто не відміняв, часто в однокімнатних квартирах живуть бездітні молоді або літні пари. Тому обставити 1-кімнатну квартиру слід раціонально, щоб заощадити вільне місце для двох проживаючих.
Інструкція
1
Дуже багато залежить від того, яка площа квартири. Якщо вона досить велика, порядку 25 і більше квадратних метрів, то розплануйте її на кілька зон. Виділіть обідню, спальну зону і зону для прийому гостей. Візуально розділіть їх. Оформіть кожну, використовуючи різні колірні рішення, подіуми і навісні стелі. Розділити кімнату на зони можна також за допомогою модних декоративних ширм і завіс.
2
У кожній функціональній зоні, щоб підкреслити їх різне призначення, використовуйте меблі і елементи декоративного оформлення в різних стилях. Постарайтеся не переборщити і використовувати мінімальну кількість меблів і деталей дизайну, щоб візуально не перевантажити простір приміщення. Цей варіант досить складно втілити в життя не професіоналу, тому в разі утруднення зверніться за консультацією до фахівця.
3
Якщо кімната невелика, то немає сенсу розбивати її на зони. У цьому випадку, щоб візуально збільшити приміщення, використовуйте єдиний стиль її оформлення. Придбайте трансформовану багатофункціональні меблі. Поставте в кімнаті зручний диван, що розкладається. Він ночами буде трансформуватися в ліжко, а вдень на ньому можна буде просто відпочити господарям і посидіти гостям.
4
Підберіть журнальний столик достатнього розміру, щоб у разі необхідності використовувати його як стіл для закусок або навіть обідній стіл, на якому можна буде розставити тарілки і страви з їжею. Краще, якщо столик буде «двоповерховим» з нижньою підставкою.
5
Купуйте невеликі вузькі стелажі або полиці, на які можна буде поставити книги, диски, елементи декоративного оформлення. Вам обов'язково потрібно шафа для білизни та одягу. Якщо в квартирі передбачено підсобне приміщення, то переобладнайте його в міні-гардеробну. Якщо підсобного приміщення немає, визначте одну зі стін у кімнаті під вбудована шафа.
6
Особливу увагу приділіть колірним рішенням. Використовуйте світлий однотонний гамму в оформленні стелі, стін, меблів, щоб візуально розширити приміщення квартири. А ось для підлогового покриття можна підібрати більш сміливу, навіть контрастну забарвлення. «Оживити» однотонний інтер'єр вам допоможуть гарні, яскраві предмети інтер'єру: світильники, вази, підлогові горщики з кімнатними рослинами і картини, якими ви прикрасите стіни.