Як почистити пічку на ВАЗ 2107.

Протягом осінньо-літнього періоду експлуатації усередині обігрівача ВАЗ-2107 , як і в будь-який інший вітчизняній машині, накопичується листя. Крім того, всередині самого радіатора скупчуються відкладення з накипу. А підсумок один - зниження ефективності роботи системи опалення. Дана несправність усувається розбиранням грубки і її промиванням.
Вам знадобиться
  • - дві нові гумові прокладки;
  • - два нових черв'ячних хомута;
  • - охолоджуюча рідина;
  • - ємність для збору охолоджуючої рідини;
  • - ключі гайкові
Інструкція
1
Роботи з прочищення грубки виконуйте при вимкненому і остившем двигуні ВАЗ-2107. Під всі патрубки заздалегідь підкладіть дрантя або тканину. У моторному відсіку ослабте хомути кріплення вхідних і вихідних шлангів охолоджуючої рідини. З патрубків радіатора і крана отопітеля зніміть шланги, підставивши під них ємність для збору рідини.
2
Візьміть торцевий ключ на 7 і відверніть їм саморізи кріплення ущільнювача, встановленого на технологічному отворі на перегородці мотоотсека. Знявши ущільнювач, від'єднайте тягу приводу крана отопітеля і кожух вентилятора пічки. Потім виведіть патрубки радіатора опалювача з отвору в перегородці моторного відсіку і зніміть радіатор.
3
За допомогою накидного ключа на 10 відверніть два болти кріплення вихідного патрубка радіатора обігрівача. Патрубок зніміть, гумову прокладку, ущільнюючу місце з'єднання фланців замініть на нову. Кран отопітеля зніміть з грубки. Видаліть всю скопилася листя з радіатора, прочистите патрубки і кран обігрівача. Шланги прочистите зсередини за допомогою йоржика.
4
Промийте радіатор за допомогою одного з двох способів. Перший спосіб - промивка установкою Керхер під тиском близько 5,5 атмосфер. Промивайте радіатор до тих пір, поки вода, що виливається з радіатора не стане повністю прозорою. З досвіду, на це йде приблизно 160 л води.
5
Другий спосіб - промивка каустичною содою. Для цього розчин каустичної соди заливаєте в радіатор і через годину зливаєте, звертаючи увагу на колір зливається рідини. Процедура повторюється до тих пір, поки що виходить розчин за своїм кольором не стане таким же, як і до заливки в радіатор. Після каустичної соди радіатор продміть стисненим повітрям, використовуючи компресор.
6
Все зняті гумові прокладки і хомути замініть на нові. Систему опалення зберіть в зворотній послідовності. Перед заливкою нової охолоджуючої рідини кран отопітеля переведіть в крайнє праве положення. Після доливання охолоджуючої рідини до необхідного рівня перевірте герметичність всіх з'єднань. При наявності протікання підтягніть хомути.