Як ростити гливи.

Смачні та ароматні гливи можна з успіхом вирощувати в будь-який час року. При цьому на вашому столі завжди буде поживний і корисний продукт, а при бажанні можна організувати власний бізнес, який приносить непоганий дохід. Гливи невибагливі у вирощуванні, високоврожайні і скороплідні, не вимагають величезних площ. Так як же ростити гриби самостійно?
Вам знадобиться
  • - субстрат;
  • - міцелій;
  • - мішки.
Інструкція
1
Для вирощування глив вам буде потрібно нежитлове приміщення з певним мікрокліматом. Якнайкраще підійде для цих цілей підвал, льох або комору. Підготуйте субстрат. Для цього найкраще підійде солома пшениці, ячменю, лузга соняшника або лушпиння гречки. Сировина має бути свіжим і чистим, не мати стороннього запаху цвілі. Вам буде потрібно близько десяти кілограмів сировини, яке слід подрібнити на фракції до п'яти сантиметрів.
2
Для зволоження і виключення зараження субстрату сторонніми організмами проведіть термічну обробку. Засипте у велику ємність подрібнений субстрат і залийте водою доверху. Варіть на середньому вогні півтори-дві години, злийте воду і охолодіть до 26-28 градусів. Він повинен бути трохи вологим, це легко перевірити: наберіть в руку суміш і стисніть в кулак, вода при цьому не повинна текти, припустимо лише поява декількох крапель рідини.
3
Підготуйте поліпропіленові пакети (з-під цукру чи борошна, якщо всередині є целофан - витягніть його) і продезінфікуйте їх (опустивши на годину в розчин хлорного вапна 1%). У кожен мішок має поміститися по п'ять кілограм субстрату. Заповніть мішки шарами - 5 сантиметрів субстрату, потім половина сантиметра міцелію, і так до самого верху, останнім шаром повинен бути субстрат. Зауважте мішок і зробіть прорізи в шаховому порядку через кожні 10 сантиметрів.
4
Перенесіть мішки в підвал або інше вбрання вами приміщення, в якому необхідно підтримувати температуру 22-24 градуси. Вологість повітря повинна складати 70-90%, освітлення при цьому не вимагається. Відстань між мішками має бути приблизно десять сантиметрів. При тісному розташуванні можлива поява цвілі, що пригнічує ріст міцелію і призводить до загибелі грибниці.
5
Період інкубації триває приблизно 15-20 днів, за цей час міцелій розростається усередині мішка і субстрат стає білого кольору. Після закінчення даного часу блоки починають плодоносити. Період плодоношення становить два-три місяці, за цей час вдається зібрати кілька хвиль врожаю. Збирайте гливи акуратно, скручуючи плодові тіла руками. Після збору блоки деякий час відпочивають, потім починається наступна хвиля.