Як виростити шипшина з насіння.

Шипшина - чагарник, що відноситься до сімейства розоцвітих, висота якого може досягати 2 м. Його плоди - справжня комора вітамінів, їх настій або відвар має загальнозміцнювальну, протимікробну і протизапальну дію. Його часто можна зустріти в дикому вигляді, але, при бажанні, ви можете виростити шипшина з насіння на своїй присадибній ділянці.
Інструкція
1
Оскільки сухе насіння шипшини мають дуже міцну оболонку, яка ускладнює їх пророщування, перед посадкою їх необхідно стратифікована - штучно створити їм умови для проростання. Стратифікація насіння шипшини ускладнюється тим, що вони можуть бути зібрані не вчасно - з уже доспілих або перезрілих плодів.
2
Для посадки виберіть бурі плоди, що почали червоніти, але ще не зовсім доспілі. Відразу очистіть їх від м'якоті, пересипте вологим піском, складіть у нещільно закриту банку і поставте на зберігання в холодильник.
3
Щоб насіння пройшли загартування і стратифікацію в умовах, максимально наближених до природних, висійте їх у грунт пізньої осені. Зимові морози, які вони переживуть, сприятимуть цьому. Для посіву та вирощування виберіть пухку, багату органічними речовинами грунт, часто зволожують і з нейтральною реакцією.
4
Грунт підготуйте заздалегідь - за рік до посадки шипшини. Після того як ви видалите з неї коріння та інші сліди перебування в ній попередньої культури, обробіть землю на глибину 20-25 см. Якщо грунт кисла, вапно її.
5
Для підгодівлі внесіть в підготовлений грунт гній і компости в суміші з мінеральними добривами. Після того як навесні висіяне насіння дадуть сходи, доглядайте за ними: рихлите грунт, прополювати бур'яни, поливайте і підгодовуйте їх, боріться з шкідниками та хворобами.
6
Оберіть найбільш міцні і здорові саджанці, які потрібно буде знову пересадити в підготовлений грунт восени або ранньою весною до того, як на них з'являться нирки. Саджанці укорінюють в посадочні ями, розміром 60 х 60 х 60 см, відстань між кущами робіть не менше 1 - 1,2 м. У кожне посадочне місце внесіть по 10-15 кг органічних добрив - гній і компост. Змішайте їх з мінеральними добривами, додавши по 50 г фосфорних, 25 г калійних і по 15 г азотних. Ретельно розмішайте все добрива, перш, ніж помістити їх в посадкову яму.
7
Обробіть коріння саджанців глиняного бовтанку, поставте в посадкову яму на сформований з добрив конусний горбок, добре розправте коріння по колу, присипте їх землею. Глибина посадки саджанця - 4-6 см. Ущільните землю навколо саджанця і полийте її.
Шипшина - дуже цінна рослина, в плодах якого міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів, органічних кислот і каротину. Ягоди шипшини широко використовуються для лікування ряду захворювань. Цілющими властивостями володіють також листя, коріння і насіння. Як посадити цей чудодійний кущ на своїй ділянці?
Інструкція
1
Бажано висаджувати кущі шипшини на добре освітленому місці і родючою, дренированной грунті (переважно лісові грунти або чорнозем). Щоб запобігти загибелі та сильне пригнічення рослини, ні в якому разі не саджайте чагарник на ділянках з грунтовими водами. Якщо грунт заболочена або низинна, шипшина не буде рости і загине.
2
Рекомендується садити шипшина у весняний період, коли починає прокидатися природа. Можна цим зайнятися і восени, перед настанням заморозок. Підготуйте ділянку, перекопавши землю на глибину не менше 10-15 сантиметрів. Викопайте ями (залежить від кількості посадок) на відстані 1,5-2 метри один від одного, завглибшки півметра і діаметром близько 60 сантиметрів.
3
Ретельно перемішайте грунт верхнього рослинного шару з десятьма кілограмами органічних добрив, це може бути перегній або компост. У цю ж суміш додайте мінеральні добрива - 50 грам сірчанокислого калію і 250 грам суперфосфату.
4
Після того як грунтова суміш готова, заправте їй ями і підготуйте саджанці до посадки. Для цього обріжте коротко надземну частину саджанців, залиште лише невеликі пеньки (10-12 сантиметрів) самих товстих гілок з двома-трьома бруньками. Коріння опустіть в заздалегідь приготовлену глиняну бовтанку з додаванням деревної золи. Потім поставте саджанці в яму і акуратно розправте коріння, присипте землею і злегка ущільніть. Коренева шийка повинна знаходитися на п'ять сантиметрів нижче поверхні грунту.
5
Після закінчення посадки рясно полийте кущ і мульчируйте яму перегнилого гноєм або тирсою. Весь догляд за шипшиною полягає в періодичних розпушування грунту і обрізанні старих і слабких пагонів. Необхідно правильно формувати кущ, який повинен складатися з двадцяти гілок різного віку. Гілки, яким вже сім років і більше, можна сміливо обрізати, так як їх продуктивність помітно знижується.