Як замінити гальмівні колодки на "Фокусі".

Одним з найважливіших заходів технічного обслуговування автомобілів Форд є заміна передніх гальмівних колодок. Виробляти її потрібно відразу ж після появи характерних ознак їх зносу, адже в іншому випадку вони не будуть забезпечувати хорошого гальмування, що загрожує небажаними наслідками, як для самого водія, так і для його пасажирів.
Вам знадобиться
 • - домкрат;
 • - ключ для гайок коліс;
 • - ключ-шестигранник на «7»;
 • - велика викрутка;
 • - пассатижи з тонкими губками.
Інструкція
1
Спочатку поставте автомобіль на рівну поверхню і забезпечите його повну нерухомість, поставивши важіль перемикання передач у положення P. Після цього обов'язково перевірте рівень гальмівної рідини, якщо він буде досягати позначки «MAX», відкачайте трохи за допомогою гумової груші або шприца .
2
Далі підніміть праву сторону машини домкратом і, відкрутивши гайки переднього колеса, поверніть його до себе, щоб було легше працювати. Вставте викрутку між поршнем і внутрішньою гальмівний колодкою і утопите поршень в циліндр. Це потрібно для того, щоб нові колодки добре встали на своє місце. Потім, використовуючи пасатижі з тонкими губками, зніміть відігнуті краю фіксатора зовнішньої гальмівний колодки з отворів супорта і витягніть фіксатор.
3
За допомогою великої викрутки акуратно подденьте кришки захисних втулок напрямних пальців і зніміть ці кришки. Використовуючи ключ-шестигранник, викрутити спочатку нижній, а потім і верхній направляючий палець, а після цього зніміть супорт і внутрішню колодку. Під час проведення цієї роботи обов'язково прослідкуйте за тим, щоб гальмівний шланг не перекручується і не натягався. Зніміть зовнішню гальмівну колодку, витягуючи її з пазів направляючої.
4
Перевірте стан пружинного фіксатора зовнішньої колодки і, в разі виявлення корозії і деформації, замініть його. Вставте нову гальмівну колодку. Коли ця процедура буде закінчена, встановіть всі зняті раніше деталі в зворотному порядку. Не забудьте змастити різьблення направляючих пальців анаеробним фіксатором, який запобіжить їх самоотворачіваніе. Пару раз натисніть на педаль гальма, щоб нові колодки наблизилися до гальмівних дисків.
5
Аналогічним чином проведіть заміну гальмівної колодки на лівому передньому колесі. По закінченню роботи перевірте рівень рідини і, в разі необхідності, відновіть його.
Зверніть увагу
Обов'язково перевіряйте переміщення супорта щодо направляючої колодок і стан захисних втулок напрямних пальців. У разі якщо їх кришки не зачиняються або пошкоджені, необхідно замінити втулки.
Корисна порада
Замінивши гальмівні колодки на нові, перший час не виїжджайте на жваві вулиці, так як при різкому гальмуванні колодки не зможуть забезпечити ефективної і швидкої зупинки. Краще виберіть вільну площадку і катайтеся по ній, при цьому кілька разів плавно натисніть на педаль гальма. В результаті колодки притруться до дисків і будуть прилягати до них всією поверхнею.
Як відомо, гальмівні колодки є найважливішою частиною гальмівної системи автомобілів, і зокрема Ford Focus. Їх заміну необхідно проводити в міру зносу; у разі якщо товщина гальмівної колодки перестане забезпечувати надійне гальмування, при натисканні на педаль гальма з'явиться металевий свист або скрегіт. Найкраще замінити колодки заздалегідь до появи цих симптомів, а не чекати погіршення роботи гальм.
Вам знадобиться
 • - протівооткати;
 • - домкрат;
 • - плоскогубці;
 • - торцевої гайковий ключ;
 • - проникаюча мастило;
 • - нові гальмівні колодки;
 • - спеціальна змазка для болтів супортів.
Інструкція
1
Для початку встановіть машину на рівну поверхню, якщо немає можливості скористатися естакадою або підйомником. Увімкніть першу передачу або переведіть важіль в положення паркінг P, якщо автомобіль з автоматичною коробкою передач. Далі обов'язково встановіть протівооткати під протилежні колеса; наприклад, займаючись заднім правим колесом, упори потрібно поставити під ліві передні і заднє колеса.
2
Підведіть домкрат під задню праву частину машини, перед колесом і трошки підніміть задню частину. Після цього відкрутіть і зніміть заднє колесо. Від'єднайте трос стоянкового гальма, які прикріплений до гальмівного супорта за допомогою кліпси. Візьміть плоскогубці і з їх допомогою зніміть трос і гальмівний шланг з фіксаторів.
3
Використовуючи торцевої гайковий ключ, відкрутіть всі болти супорта і зніміть його з гальмівного диска. У разі якщо болти НЕ откручиваются, застосуєте проникаюче мастило і через деякий час спробуйте знову. Щоб супорт не висів на гальмівному шлангу, підвісьте його на дріт і зніміть з нього гальмівні колодки.
4
Перш ніж встановлювати нові колодки, необхідно втопить гальмівні циліндри назад у супорт. Це робиться для того, щоб нові колодки, що мають велику товщину, встали на місце. Далі закрийте супорт, встановіть його на гальмівний барабан. На болти нанесіть спеціальне мастило, яка призначена для болтів супортів. Якщо нанести іншу мастило, гумки на болтах разбухнут і відкрутити їх буде досить проблематично. Щільно закрутіть болти і поставте колесо на місце. Аналогічно проводиться заміна гальмівних колодок на лівому задньому колесі.
Зверніть увагу
Після заміни гальмівних колодок обов'язково кілька раз натисніть на педаль гальма, щоб поршні, що знаходяться в гальмівному механізмі коліс, притиснули колодки до діскам.Тормозние колодки потрібно одночасно замінювати в гальмівних механізмах обох задніх коліс.