Як вирішувати завдання з бухобліку. приклад вирішення наскрізної задачі з бухобліку.

Вивчення бухгалтерського обліку зазвичай включає в себе як теоретичні, так і практичні заняття. Рішення задач з бухобліку дозволяє глибше зрозуміти цю дисципліну і отримати навички, які будуть корисні в подальшій професійній діяльності.
Вам знадобиться
  • - умову задачі;
  • - калькулятор;
  • - папір та ручка;
  • - план рахунків бухгалтерського обліку.
Інструкція
1
Вивчіть теоретичні відомості, які можуть стати в нагоді вам при вирішенні задач з бухобліку. Розберіться з його основними принципами і поняттями, усвідомите, що являють собою актив і пасив, система подвійного запису, які типи господарських операцій існують і чим вони відрізняються один від одного. Читайте основними формами бухгалтерської звітності, насамперед бухгалтерським балансом.
2
Навчіться користуватися «Планом рахунків бухгалтерського обліку». Нерідко у початківців бухгалтерів та студентів, що навчаються цієї спеціальності, виникають труднощі при складанні бухгалтерських проводок, тому важливо зрозуміти різницю між синтетичним і аналітичним рахунком, навчитися визначати кореспондуючі рахунки.
3
Отримавши умову задачі, уважно прочитайте його і продумайте хід рішення. Якщо від вас вимагається скласти бухгалтерські проводки, намалюйте так звані «літачки» для кожного рахунку, що приймає участь в господарських операціях. Цей спосіб вирішення завдань з бухобліку недарма так популярний: він наочно демонструє принцип подвійного запису і дозволяє зрозуміти, надходить або вибуває майно, припиняються або виникають зобов'язання.
4
Якщо для вирішення завдання необхідно скласти яку-небудь форму бухгалтерської звітності, перечитайте порядок та особливості її заповнення. Таку інформацію ви можете знайти як у відповідних положеннях і наказах Мінфіну Росії (наприклад, ПБО 4/99 «Бухгалтерська звітність організацій»), так і в підручниках з бухгалтерського обліку.
5
У разі будь-яких ускладнень розберіть схожі завдання в підручнику або скористайтеся збірниками типу «10000 бухгалтерських проводок». Гарною підмогою для вивчає бухгалтерський облік можуть бути так звані наскрізні завдання, тобто приклади ведення бухобліку в умовній організації. Варіанти наскрізних завдань з рішеннями можна знайти в інтернеті, а також в Самовчитель з бухобліку або по роботі в програмі «1С: Бухгалтерія».
6
Регулярно відвідуйте спеціалізовані портали або форуми для бухгалтерів в інтернеті, наприклад, http://www.buhonline.ru, http://www.klerk.ru. Там ви знайдете масу корисної інформації, яка може стати в нагоді вам і при вирішенні завдань, а також зможете порадитися з досвідченими бухгалтерами.