Як креслити проекції.

Будь креслення повинен давати максимально точне уявлення про об'єкт, який на ньому зображений. Тому зазвичай деталь або будова зображують у кількох видах. Дуже поширений варіант - три ортогональні проекції , виконані з різних сторін. До них можна додати загальний вигляд деталі.
Вам знадобиться
  • - деталь;
  • - креслярські інструменти;
  • - вимірювальні інструменти;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Згадайте, що таке проекція. Це відображення об'ємного об'єкта на площині. Тобто для того, щоб накреслити проекцію, вам необхідно розташувати площину так, щоб проекційні промені перебували під певним кутом. Для ортогональної проекції цей кут складає 90 °.
2
Визначте, яка сторона деталі буде видом спереду. Як правило, це найбільш характерна і впізнавана її частину. Виміряйте її і виберіть масштаб. На креслення наносяться не тільки контури об'єкта, але й отвори, внутрішні порожнини, різьблення і т. Д. На різних проекціях вони зображаються по-різному. Наприклад, на одному з видів різьблення може бути позначена розімкнутої окружністю, а на іншому - тонкими лініями. Що стосується масштабів, то в технічному кресленні на них є стандарти.
3
Щоб уявити собі, як виходить ортогональна проекція, проведіть експеримент. За допомогою проекційного апарату (можна взяти, наприклад, настільну лампу) спроектуйте деталь на який-небудь екран. Поставте джерело світла так, щоб він знаходився на одній лінії з об'єктом і екраном. Тоді кут між променями і площиною буде прямим. Порухайте лампу і об'єкт, змінюючи відстань, і подивіться, що вийде. При подібних маніпуляціях у вас буде змінюватися масштаб проекції.
4
Накресліть контури об'єкта, точно дотримуючись пропорції і кути. Позначте виїмки, виступи і отвори, якщо вони є. Пам'ятайте, що на проекції вам не потрібно передавати об'єм. Виїмка або виступ буде виглядати як геометрична фігура відповідної форми. Головне в цій ситуації - точно передати розташування деталей.
5
Таким же способом накресліть дві інші проекції. Зверніть увагу на те, як розташовані фрагменти, які на перший проекції ви позначили як контури геометричних фігур. Якщо на кресленні з видом спереду отвори позначені як кола, то на інших проекціях накресліть їх тонкими прямими лініями, відстань між якими дорівнює діаметру отвору.
6
Щоб виконавець міг отримати враження про зовнішній вигляд предмета, ортогональних проекцій недостатньо. Необхідно об'ємне зображення. При створенні архітектурних проектів дуже часто застосовуються різні види перспектив. Деталь будь-якого механізму найкраще накреслити в аксонометріческой проекції. Будується вона на основі вже наявних у вас ортогональних проекцій. При цьому зміна розмірів при видаленні предмета від ока спостерігача не враховується.
7
Оберіть систему координат. Для об'ємного зображення необхідні 3 осі. Проведіть горизонтальну лінію. Визначте на ній початкову точку і позначте її як 0. Побудуйте від цієї точки перпендикуляр вгору. Це буде вісь Z.
8
Знайдіть положення осей X і Y. У ізометричної та діметріческой проекціях воно різне. В ізометрії обидві осі розташовані під кутом 120 ° по відношенню до вертикальної. У фронтальній діметріческой проекції, як правило, вісь Х розташована під прямим кутом до осі Z, а вісь Y - під кутом в 135 °. Можливі і допустимі інші варіанти - наприклад, 30 і 60 °.
9
Визначте коефіцієнт спотворення. У ізометричної аксонометрии його зазвичай приймають за 1, хоча насправді він дорівнює 0,82. У діметріческой проекціях коефіцієнти по різних осях різні, по осі Y він становить 0,47, по X і Z - 0, 94. Але їх зазвичай округлюють, одержуючи 0,5 і 1 відповідно.
10
Вичертите контури деталі з урахуванням кутів і коефіцієнтів спотворення. При кресленні отворів зверніть увагу на те, що окружність в такій проекції виглядає як еліпс, при цьому в ізометрії і диметром діаметри його будуть різними. При побудові кіл в ізометрії без спотворень велика вісь еліпса буде дорівнює 1,22 діаметра, а мала - 0,71. При побудові з урахуванням спотворення осі складають відповідно 1 і 0,58 D.
11
В диметром розміри осей еліпсів залежать від становища. При побудові без спотворення велика вісь отвору, розташованого на будь-якій стороні деталі, приймають рівною 1,06 діаметра. Мала вісь еліпса, розташованого між осями Х і Z, буде дорівнює 0,95 діаметра, а двох інших - 0,33. При виконанні креслення з урахуванням спотворень велика вісь дорівнює діаметру, а малі - відповідно, 0,9 і 0,33.