Як визначити частоту обертання валів.

Деяким автолюбителям іноді необхідно визначити частоту обертання валів двигуна на різних режимах його роботи або валів електродвигуна з різним навантаженням. Для кожного конкретного випадку мається свій спосіб визначення даного параметра.
Вам знадобиться
  • - електронний тахометр;
  • - електромеханічний тахометр;
  • - часовий тахометр.
Інструкція
1
Визначте частоту обертання валів двигуна внутрішнього згоряння. Для цього за допомогою електромеханічного тахометра приєднаєте його датчик до механізму коленвала і підключіть до тахометра джерело живлення на 12 Вольт.
2
Увімкніть запалювання. Змінюйте частоту обертання валів, поки не будуть досягнуті потрібні режими, і по датчику електромеханічного тахометра вважайте його значення. Даний спосіб дозволяє визначити приблизну частоту клонували, оскільки похибка через недосконалу конструкції тахометра досить висока.
3
Спробуйте визначити точнішу частоту обертання коленвала. Для цього підключіть одному з виходів котушки запалювання сигнальний вхід електронного тахометра і проведіть до нього харчування на 12 Вольт.
4
Заведіть двигун, включивши запалювання. Змінюйте в необхідних межах частоту обертання валів, стежте за його показаннями на дисплеї електронного тахометра, і в цьому випадку ви отримаєте більш точні результати.
5
Дізнайтеся частоту обертання валів електродвигуна. Для цього прочитайте дане значення на табличці, яку можна знайти на корпусі електродвигуна. У разі відсутності таблички або затертої написи, включите електродвигун.
6
Піднесіть механічний годинниковий тахометр до осі вала і торкніться її. На корпусі тахометра натисніть клавішу «Пуск», не відриваючи його від осі електродвигуна. Коли стрілка припинить свій рух, вважайте навпроти неї дані частоти обертання валів електродвигуна.
7
Натисніть клавішу «Скидання», щоб повернути тахометр до попереднього стану. У разі необхідності повторіть завмер. Для даного способу характерний середній рівень точності внаслідок обмеження механічної конструкції стрілочного годинного механічного тахометра. Для отримання найбільш точних результатів зверніться до сервісного центру.