Як вносити множник під знак кореня.

Внести множник під знак кореня або винести його звідти - це досить поширена операція, яку часто доводиться виконувати для вирішення найрізноманітніших завдань.
Інструкція
1
Щоб внести множник під знак кореня, вам потрібно буде звести його в таку ж ступінь, як у показника радикала. Наприклад, у квадратного кореня показник радикала дорівнює двом, біля кореня четвертого ступеня - чотирьом, у кубічного кореня - трьом, і так далі. Будь-яке число або вираз може бути зведено в ступінь. Скільки б не було множників, кожний з них можна внести під знак кореня.
2
Зведіть множник в ступінь. Цей процес можна представити як твір, в якому всі множники однакові і рівні вихідному числу, а їх кількість таке ж, як і показник ступеня. Наприклад, якщо ви зводите 10 в 3 ступінь, щоб внести під знак кубічного кореня, то це те ж саме, що і 10 * 10 * 10, тобто множник 10 повторюється 3 рази. Результат - в даному прикладі це 1000 - можна спокійно поміщати під зіницю кубічного радикала.
3
Якщо ви хочете винести з під знака кореня множник, то виконайте зворотну дію: витягніть корінь з числа. Ви можете скористатися калькулятором, якщо ступінь кореня невелика, або розкласти число на прості множники, якщо передбачається, що потрібно зробити саме це.
4
Щоб розкласти число на прості множники, розділіть його спочатку на 2, якщо це можливо зробити без остачі (тобто, в результаті повинно вийти ціле). Якщо так, зробіть це. Потім подивіться, чи можна результат знову розділити на 2. Всі множники не забувайте записувати. Ділите на 2 до тих пір, поки це не перестане бути можливим, тобто, поки результат не перестане бути цілим.
5
Далі спробуйте без остачі розділити число на 3, поки це не перестане бути можливим. Після 3 ділите на 5, на 7, і так далі. Використовуйте прості числа. Рано чи пізно ви отримаєте в якості результату ділення просте число, це і буде останній з множників.
6
Якщо якісь з простих множників повторюються кілька разів, їх можна винести з під знака кореня. Наприклад, якщо в ряду є два числа 3, а корінь квадратний, то виносьте 3 з під знака радикала. Зверніть увагу, що кількість однакових множників має збігатися з показником радикала. Тільки в цьому випадку можна винести множник з під знака. Наприклад, якщо у вас корінь п'ятого ступеня, і множник 2 повторюється 5 разів, то 2 можна винести з під значка радикала.
7
У випадку, якщо вам потрібно внести або винести під знак кореня дробовий множник, то пам'ятайте, що в звичайного дробу потрібно окремо працювати з чисельником і зі знаменником. Спочатку подбайте про те, щоб ціла частина дробу була перенесена в чисельник. Наприклад, 1? повинна бути перетворена до виду 3/2.