Як написати бізнес-план проекту.

Перед відкриттям будь-якого підприємства вам необхідно створити бізнес-план . Це карта вашого подальшого шляху, що описує всі етапи становлення бізнесу. Крім того, даний документ необхідний у ряді випадків для отримання фінансової підтримки вашої діяльності.
Інструкція
1
Зберіть всю інформацію про ваш бізнес. Увімкніть сюди відомості про організацію, про виробленому продукті або пропонованих послугах, про клієнтів, про ринок, про основних конкурентів і потенційні ризики.
2
Напишіть резюме. Вкажіть в ньому інформацію про вашу освіту, досвід роботи, основних навичках. Це допоможе скоординувати майбутню діяльність відповідно до цих даних. Резюме повинно бути на початку бізнес-плану.
3
Опишіть вашу організацію. Поясніть цілі планованого бізнесу. Вкажіть, чи є у вас досвід в подібному виді діяльності. Подумайте, які з ваших навичок знадобляться в досягненні мети. Краще розписати основні дії у вигляді задач і вибрати найбільш оптимальні методи їх виконання.
4
Охарактеризуйте ваш продукт або послугу. Поясніть, чому він буде затребуваним для суспільства. Проаналізуйте всі плановані витрати. Перелічіть основні джерела фінансування.
5
Уявіть сегмент ринку, в якому зосереджений ваш продукт. Опишіть його загальні тенденції. Включіть інформацію про ваші цільових клієнтах, надайте їх демографічні дані та споживчі інтереси.
6
Створіть маркетинговий план. Поясніть, як ви будете стимулювати продажі за допомогою реклами та зв'язки з громадськістю. Порахуйте підсумкову суму всіх витрат. Напишіть ваш річний прогноз доходів і витрат.
Зверніть увагу
Бізнес-план повинен постійно оновлюватися. У міру зростання компанії вносите в нього необхідні зміни.
Корисна порада
Врахуйте всі місцеві закони, що стосуються вашого бізнесу. Дізнайтеся, які ліцензії та дозволи необхідно буде получіть.Создавайте план не більш ніж на 50 сторінок. Інвестори і кредитори отримують такі документи щоденно. Більшість планів розглядаються поверхневим поглядом перш, ніж приймається рішення про відмову у фінансуванні або ж про подальший розгляд документа.
Бізнес-план - це докладний опис господарської та адміністративної діяльності, що містить програми з постачання, виробництва і збуту продукції або послуг. В ньому також відображаються можливі витрати і доходи. При складанні бізнес-плану перукарні основну увагу варто приділити витратам на оренду, закупівлю обладнання, рекламу і програмі просування пропонованих послуг.
Інструкція
1
Перш ніж складати бізнес-план перукарні, вирішите, на яку аудиторію вона буде розрахована. Для цього проаналізуйте, який вид сервісу найбільш затребуваний в районі, де передбачається відкрити салон. Можливо, там не вистачає бюджетних цірюлен або, навпаки, відсутні перукарські vip класу. Дізнайтеся, що саме потрібно кінцевим споживачам, провівши опитування в інтернеті на місцевому форумі. Так у вас є ймовірність відкрити відразу прибутковий бізнес.
2
Складіть бізнес-план. Основні його розділи це: - опис послуг, які надаватимуться в перукарні (тільки стрижка і фарбування або ж нарощування, ламінування, чи передбачений кабінет косметолога і масажиста і т.д.); - Реклама і просування - тут повинен бути представлений план рекламної кампанії з описом її інструментів (просто оголошення та листівки, реклама в районних ЗМІ, або навіть білборди); - кошторис витрат, куди входить все, починаючи від закупівлі засобів для миття підлоги до обладнання солярію; - приблизний дохід за певний проміжок часу - півроку або рік .
3
Після складання переліку послуг стане зрозуміло, якої аудиторії вони були б цікаві. Після цього готуйте план рекламної кампанії. Якщо перукарня надає VIP-сервіс, постарайтеся з'ясувати місця та установи, де бувають ті, кого здатні зацікавити ваші послуги. Це фітнес-центри, бутіки, платні стоянки і т.д. Для реклами бюджетного салону підійдуть рекламні щити біля мережевих продовольчих магазинів, шкіл, дитячих садів. Розпишіть всі можливі способи просування перукарні.
4
Складіть кошторис витрат. Постарайтеся включити в неї все, на що будуть потрібні гроші - оренда приміщення, підбір персоналу, закупівля обладнання, господарські потреби (рушники, шампуні, фарба), реклама і т.д.
5
В розділі доходів вкажіть розцінки. Порахуйте, скільки має бути клієнтів і які послуги їм повинні надаватися, щоб перукарня вийшла спочатку на самоокупність, а потім стала приносити прибуток. Звичайно, в процесі роботи цей розділ буде істотно коригуватися. І, вже виходячи з потреб аудиторії, виявляться найбільш популярні салонні процедури.