Як розбити жорсткий диск в Vista.

Створення додаткових розділів на жорсткому диску дозволяє встановити відразу декілька операційних систем. Крім того, нові розділи створюють для відділення системних файлів від вторинних ресурсів.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - інсталяційний диск Windows Vista.
Інструкція
1
Існує два основні методи створення нових розділів при роботі з системою Windows Vista. Перший використовується при установці цієї ОС, а другий - після виконання цієї процедури. Якщо ви тільки плануєте встановити систему, скористайтеся першим методом. Вставте диск у привід і запустіть програму установки Windows Vista.
2
Дотримуйтесь покроковому меню і дочекайтеся появи списку підключених вінчестерів і їх розділів. Лівою кнопкою миші виділіть той жорсткий диск, який необхідно розділити на частини, і натисніть кнопку «Видалити». Пам'ятайте про те, що вся інформація з цього вінчестера буде стерта.
3
Тепер натисніть кнопку «Створити» і задайте параметри нового розділу. Вкажіть тип файлової системи і розмір тому. Аналогічним чином створіть ще один або кілька розділів. Виберіть той з них, на який буде встановлена Vista, і натисніть кнопку «Далі».
4
Якщо необхідність створити новий розділ з'явилася після установки системи, використовуйте програму Partition Manager. Встановіть її і перезавантажте комп'ютер. Дана процедура необхідна для збору відомостей про використовувані вінчестерах. Запустіть Partition Manager.
5
Оберіть вкладку «Майстер» і перейдіть до пункту «Створити розділ». Поставте галочку поруч із пунктом «Режим для досвідчених користувачів». Натисніть кнопку «Далі». Виберіть зону, в якій буде розташований новий розділ диска, і ще раз натисніть «Далі».
6
Задайте розмір нового тому, пересунувши повзунок до потрібного показника. Встановіть прапорець поруч із пунктом «Створити як логічний диск». Натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть з доступних варіантів тип файлової системи нового томи. Вкажіть мітку диска і натисніть «Далі», а потім - «Готово». Після повернення в головне меню утиліти натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни» і підтвердіть запуск процесу ділення диска.