Як паяти чіп.

Для того щоб припаяти чіп до плати, необхідний досвід в пайку. Навряд чи з першого разу результат вашої роботи буде ідеальним. Також необхідно врахувати деякі вимоги щодо використовуваного вами обладнання.
Вам знадобиться
  • - флюс;
  • - каніфоль;
  • - шило;
  • - коаксіальний кабель;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні інструменти - трубчастий флюс з каніфоллю всередині, рідку каніфоль на спирту, шило потрібних розмірів, паяльник і провід. Одна з вимог до паяльнику - найкраще, щоб він мав регулятор температури. Також якщо ви не хочете випадково пробити ваш чіп ударом статичної електрики, використовуйте паяльник з можливістю обнулення потенціалу жала на мікросхему.
2
Встановіть ваш чіп на плату, закріпіть його положення і приступите до пайки. Якщо чіп тримається добре і без клею, не використовуйте його без особливої необхідності. Найкраще для пайки підійде швидкосохнучий «Момент», якщо все ж вам потрібно використовувати його для фіксації положення. Зверніть увагу на вирівнювання потенціалу плати та жала використовуваного вами паяльника.
3
Нанесіть пензликом рідку каніфоль на ніжки вашого чіпа, після чого пропоїти його. Чи не грійте занадто довго, щоб не допустити відшаровування ніжок, не використовуйте тиск при пайку, щоб не зламати чіп. Тут вам може допомогти Легкоплавні флюс.
4
Видаліть надлишки припою, використовуючи для цього спеціально підготовлений багатожильний провід. При цьому намагайтеся діяти якомога більш акуратно, щоб не пошкодити результати виконаної вами роботи. По можливості відрізайте ділянки дроти з затверділому на ньому оловом. Промийте плату в ацетоні, щоб видалити залишилися сліди каніфолі.
5
Зверніть увагу, що при пайку чіпів є кілька умов, які необхідно дотримувати для одержання найбільш якісних результатів роботи. Наприклад, необхідно використовувати високоякісне паяльне обладнання або хоча б замінити жала на ньому.
Зверніть увагу
При роботі найкраще використовувати флюс типу EFD Flux Plus 6-412-A no clean. Для зняття припою намагайтеся застосовувати коаксіальний кабель. Щоб не перегріти ваш чіп при пайку, не використовуйте температуру вище 300 градусів за Цельсієм.
Корисна порада
Не використовуйте неякісні матеріали та обладнання.
Електронні мікросхеми є складовою частиною більшості сучасної побутової техніки. А будь-яка техніка, на жаль, має звичай ламатися. Тому вміння паяти мікросхеми дуже важливо для будь-якого домашнього майстра. Незважаючи на те, що ця робота вимагає деякої вправності і навички, впоратися з нею під силу практично будь-кому.
Вам знадобиться
  • - припій;
  • - паяльник;
  • - губка;
  • - пінцет;
  • - плоскогубці
Інструкція
1
Увімкніть електричний паяльник. Візьміть губку і змочіть її водою. Після того, як паяльник достатньо нагріється, покрийте його жало припоєм, а потім витріть про губку. Таким чином ви зможете видалити залишки старого припою. У процесі роботи також рекомендується періодично протирати жало паяльника про губку. Однак, не слід дозволяти їм контактувати занадто довго - через це температура паяльника може знизитися.
2
Підготуйте деталі. При необхідності, зігніть їх висновки. Для цих цілей рекомендується використовувати спеціальне пристосування, що дозволяє гнути висновки деталей під різні відстані між отворами плати. Якщо такого інструменту у вас немає, то можна скористатися вузькими плоскогубцями. Ретельно зачистите поверхні деталей.
3
Додайте деталь в отвір плати і переконайтеся в тому, що вона розташована правильно. Трохи розведіть висновки таким чином, щоб вона не випадала з отвору.
4
Підведіть одночасно жало паяльника і припій до монтажної точці. Розташуйте паяльник таким чином, щоб його жало стосувалося як плати, так і оброблюваного виводу.
5
Не міняйте положення паяльника до тих пір, поки припій не утворює рівномірний шар в місці контакту. Час прогріву місця пайки залежить від температури паяльника. Як правило, це займає від 0,5 до 1 секунди.
6
Обведіть жало паяльника навколо контакту, по півколу. Одночасно з цим перемістіть припій у зустрічному напрямку. Завдяки тому, що місце пайки добре прогріте, шар розплавився припою рівномірно розподілиться по всьому майданчику. Таким чином слід нанести близько 1 мм припою.
7
Переконайтеся в тому, що необхідний шар припою завдано і акуратно приберіть дріт припою від місця пайки.
8
Швидким рухом відведіть жало паяльника в сторону. Дочекайтеся поки м'який припой застигне і знайде форму. При оптимальній температурі паяльник весь процес пайки займає, як правило, не займає більше секунди.