Як зупинити шлункова кровотеча.

Якщо у людини починаються блювота кров'ю і темний, майже чорний стілець, він відчуває слабкість, запаморочення, а ви бачите, як він зблід і спітнів, постарайтеся негайно викликати додому лікаря. А ще краще - швидку допомогу, так як ці ознаки можуть бути характерні для шлункової кровотечі. А це дуже серйозно - зволікання може коштувати хворому життя.
Інструкція
1
Після того як ви подзвонили в швидку допомогу, постарайтеся створити хворій людині спокійну обстановку. Покладіть його в горизонтальному положенні і помістіть на область живота (шлунка) міхур або пакет, грілку з льодом або холодною водою. Можна навіть дати проковтнути йому маленькі шматочки льоду. Це може зменшити втрату крові. Але пам'ятайте, що пити або приймати яку-небудь їжу такому хворому категорично забороняється.
2
Коли приїде лікар, постарайтеся пояснити йому обставини, які могли призвести до кровотечі. Це можуть бути хронічні захворювання шлунка, такі, наприклад, як виразка або гастрит; перенесені захворювання і лікування кортикостероїдами, аспірином, нестероїдними протизапальними препаратами і т.д .; вживання алкоголю; вже були раніше кровотечі; контакти з шкідливими речовинами під час професійної діяльності і т.д.
3
Зазвичай у такій ситуації лікар приймає рішення відправити хворого в стаціонар, у відділення реанімації або інтенсивної терапії, оскільки саме там має бути уточнено місце кровотечі, його причини та визначено способи усунення кровотечі та лікування захворювання, яке викликало крововтрату. Допоможіть хворому зібратися в лікарню.
4
Транспортування людини з шлунковим кровотечею здійснюється в горизонтальному положенні, з піднятими ногами, щоб не допустити погане надходження крові до головного мозку.
5
Коли людина надійде в стаціонар, йому повинні одночасно зупинити кровотечу, визначити діагноз хвороби, а також заповнити крововтрату, якщо вона велика, призначивши переливання крові.
6
Якщо відразу визначити джерело кровотечі неможливо (адже це може бути як шлунковий, так і легенева або кишкова кровотеча), проводиться ендоскопічне дослідження - введення зонда в шлунок. Але до цього проводиться т.зв. емпірична терапія. Вона полягає, насамперед, в промиванні шлунку крижаною водою та введення препаратів, що знижують кислотність шлунка. Таким чином досягається тимчасова зупинка кровотечі, і шлунок очищається від згустків крові.
7
Попутно проводяться аналізи крові - клінічний, коагулограма (визначається час згортання крові), біохімічні, і обов'язково визначаються група крові та резус-фактор. А після встановлення точного діагнозу хворому призначаються пасивне лікування або хірургічна операція.