Як оцінити ефективність навчання.

«Вік живи - вік учись!» - Так говорить відоме прислів'я. Вона особливо актуальна в наш час, коли досягнення науково-технічного прогресу впроваджуються з величезною швидкістю. Те, що ще зовсім недавно вважалося вінцем інженерно-технічної думки, сьогодні вже вважається застарілим. Тому перед багатьма роботодавцями неминуче постає питання: як навчати підлеглих, щоб їх знання та навички не відстали від життя? І як оцінити, наскільки ефективним виявилося їх навчання? Адже викидати гроші на вітер нікому не хочеться.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - через деякий час після завершення навчання влаштуйте своїм співробітникам перевірочний тест. Тобто запропонуйте їм відповісти на ряд питань, вибравши по одному варіанту відповіді, і потім перевірте, скільки правильних відповідей буде у кожного. Але «просто» - не завжди означає «добре». Адже людина може елементарно розхвилюватися, відчувати себе стомленим, засумніватися в коректності питання і запропонованих варіантів відповіді, та хіба мало що ще. От і вийде, що досвідчений, кваліфікований співробітник несподівано покаже поганий результат.
2
Більш складний, але і більш надійний варіант - перевірка ефективності навчання, так би мовити, «в ділі». Тобто запропонуйте співробітникам завдання, для виконання яких їм знадобиться використовувати знання, отримані при навчанні.
3
Дуже ефективний спосіб перевірки: принцип «Навчився сам - навчи інших!». Іншими словами, керівник дає доручення співробітнику, прослухала навчальний курс: «А тепер розкажіть все те, що розповідали вам, Івану Івановичу (Петру Петровичу, Василю Васильовичу). Ваше завдання - щоб йому все було ясно! ». Краще, якщо при подальшому звіті Івана Івановича буде присутній фахівець, провідний навчання. Тоді з високим ступенем вірогідності можна буде оцінити, як ставився співробітник до навчання, пішло воно йому на користь. А також наскільки кваліфікованим був сам навчальний!
4
Будь-який керівник, який оплатив навчання співробітників, природно, розраховує на те, що вони в підсумку стануть більш знаючими, досвідченими, здатними. Тому є й такий спосіб оцінки: дати підлеглому більш складне, ніж зазвичай, доручення і подивитися, як він з ним впорається.
5
Ну і найбажаніший результат - щоб навчання співробітників привело в підсумку до поліпшення діяльності організації. Для керівника дуже хорошим і безстороннім критерієм ефективності навчання послужить те, наскільки зріс прибуток, розширилася клієнтська база, скільки нових проектів, напрямків початок розроблятися і т.п.