Як чистити килим.

Практично в кожному будинку, квартирі є килим. Але справа в тому, що він досить складно піддається чищенню. Як же правильно чистити килим?

Отже, спочатку необхідно знати основні правила експлуатації килима.

 • Спочатку треба постелити килим на підлогу. Він же повинен бути рівним, чистим і сухим.
 • Якщо килим піддається не рівномірному навантаженні, то його положення треба періодично міняти.
 • Якщо на новому килимі є обрізки пряжки, то від них можна позбутися за допомогою м'якої щітки. Згодом чистити килим найкраще пилососом.
 • Килими не люблять підвищену вологість, жорсткі щітки, а так же гарячі рідини.
 • вибиватися килим повинен з виворітного боку, для чого він розстилається на рівній поверхні або ж вивішується на досить товстих перилах.

Доглядати за килимом необхідно регулярно. Прибирання килима повинна виконуватися пилососом або ж пружним віником. Якщо чистка килима здійснюється пилососом, то треба стежити, щоб щітка була досить м'якою. Непогано якщо у пилососа будуть різні насадки для здійснення різних чисток. Процес чищення килима повинен здійснюватися уздовж ворсу. Рухи чистки повинні бути багаторазовими, повільними. Виробники килимів не рекомендують для чищення використовувати миючі пилососи. Але, звичайно ж, якщо миючий пилосос відноситься до спеціалізованого типу і здійснює мийку з піною, то він може бути використаний, щоб вивести запах з килима, позбутися від забруднень. Використовувана в чищенні піна, що не деформуючи килим, здатна очистити його від різноманітних забруднень. До речі, килим необхідно пилососити не тільки з лицьового боку, де розташовується ворс, але і з вивороту. Причому прибирання пилососом і виворітного боку килима здійснюється з особливою ретельністю і дбайливо. Якщо необхідно позбутися запаху килима, а так само ретельно почистити килим, то попередньо його треба підготувати, а саме, добре пропилососити. Якщо чистка килима здійснюється в домашніх умовах, і використовуються нові розчини, то необхідно перевірити реакцію килима на нього. Для цього шматок білої тканини змочується в даному розчині і прикладається до непомітного шматку килима. Якщо після деякого часу тканина не забарвилася, то даний засіб підходить для чистки килима. У тому випадку, якщо тканина забарвилася. То не рекомендується чистити килим цим засобом. Щоб правильно чистити килим, можна використовувати наступні поради:

 1. На поверхню килима треба розсипати рівномірно звичайну кухонну сіль і залишити на деякий час. Після цього сіль вимітається віником. При чищенні віник можна змочити гарячою водою або ж розчином (1л води-1 ч.л. господарського мила). Як тільки килим висохне, його можна пилососити.
 2. Замість солі можна використовувати тирсу. Всі ж інші процедури виконуються, як і в першому випадку.
 3. Також можна використовувати залишки спитий заварки, тільки слід переконатися в тому, що килим не фарбується.
Рано чи пізно брудниться будь килим, на ньому з'являються плями або просто він втрачає свій колишній вигляд, стає тьмяним. Виправити положення допоможе чистка килима спеціальними засобами, і одне з найпопулярніших - це шампунь для килимів «Ваніш».
Вам знадобиться
 • - «Ваніш» - шампунь для ручної чистки килимів,
 • - щітка,
 • - губка,
 • - вода,
 • - таз,
 • - пилосос.
Інструкція
1
Перед початком очищення килима за допомогою «Ваніша» ретельно пропилесосьте килим. Краще буде, якщо ви виб'єте його на вулиці. Якщо ви не пропилососите килим перед чищенням, згодом на ньому можуть з'явитися розлучення через пил.
2
Змішайте одну частину «Ваніша» для килимів з дев'ятьма частинами води. Тобто на 10 мл шампуню потрібно взяти 90 мл води. Можете користуватися для вимірювання кількості ковпачком від флакона з «Ванішем», тоді на один ковпачок шампуню потрібно взяти дев'ять ковпачків води. Вода повинна бути теплою, але не гарячою - близько 40 градусів за Цельсієм. Збийте вийшов розчин в піну, для очищення килима використовується саме піна, тому потрібно збити розчин якомога ретельніше.
3
Візьміть велику губку або щітку і нанесіть піну по всій поверхні килима яких на те місце, яке ви плануєте очистити - якщо вам потрібно очистити не весь килим. Піна повинна бути нанесена рівномірно, але при цьому не потрібно надто сильно зволожувати килим. Занадто сильне зволоження може привести до усадки килима або появи на ньому плям.
4
Після того як вся очищаемая поверхня покрита піною, приступайте до чищення килима. Зручно робити це за допомогою тієї ж губки або щітки, яку ви використовували для нанесення піни. Втирайте піну круговими рухами, особливу увагу приділяючи найзабрудненішим зонам. Якщо на килимі є в'їдаються плями, за кілька хвилин до початку чистки хлюпніть на них трохи засобу з ковпачка і залиште, так плями легше відчистити.
5
Коли весь килим почищений, залиште його висихати. Якщо килим не був перезволожений, він висохне приблизно протягом 2-3 годин, але краще залишити його сохнути довше, наприклад, на ніч. У цей період не ходите по килиму і по можливості не перебуваєте в цій кімнаті. Якомога ретельніше провітрюйте кімнату, поки килим буде сохнути.
6
Пропилососьте килим. Це потрібно для того, щоб видалити залишки висохлого засобу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nSqxcs5iiSE
Зверніть увагу
«Ваніш» для килимів не призначений для чищення замші, оксамиту, парчі, шовку. Чи не застосовують його і для чистки килимів ручної роботи.
Корисна порада
Перш ніж приступати до чищення килима за допомогою «Ваніша», перевірте засіб на маленькому непомітному ділянці килима. При чищенні надягайте рукавички!