Як написати правильно звіт. Як правильно скласти звіт начальнику про виконану роботу.

Щорічно працівники фірм, підприємств і організацій пишуть тисячі звітів про роботу - щомісячних, щоквартальних, річних. І тисячі разів їх переписують знову і знову. Начебто і розповів про роботу, а тут неправильно оформив, тут не так написав, а третю сторінку начальник взагалі вирвав і викинув в урну. Звіт потрібно представити у вигідному світлі.
Інструкція
1
Будь звіт - це, насамперед, аналіз вашої роботи за минулий період, що показує, чи виконали ви поставлені завдання чи ні. Не полінуйтеся почати збирати потрібні вам показники заздалегідь. Інакше хтось із колег да підведе, забувши надати вам статистику. І тільки коли всі документи зібрані, приступайте до роботи над звітом.
2
Перегляньте документи і продумайте чіткий план роботи над звітом. Визначте важливість кожної позиції, як ви будете її характеризувати, що нового і перспективного ви зробили для фірми за цей період, чи збільшилася прибуток від ваших дій (або були зекономлені кошти підприємства). Якщо щось не вийшло, продумайте, чому.
3
Постарайтеся найбільш важливі показники відобразити у вигляді таблиць і графіків в порівнянні з минулим роком. Це наочно покаже зростання показників у роботі, чи виконаний був план на цей період, що важливо при складанні звітності.
4
Мова викладу - офіційний, діловий. Не потрібно «розтікатися мислію по древу», чітко опишіть всі досягнення за цей період, які новаторські ідеї ви внесли і який вийшов результат.
5
Звіт оформляється на аркушах формату А4, поля стандартні, шрифт Times New Roman, розмір 12 або 14. Інтервал краще використовувати полуторний, відступ «новий рядок», вирівнювання «по ширині». Це зробить ваш звіт більш читабельним. І не забудьте про нумерацію сторінок.
Корисна порада
Звіт про виконану роботу - це, насамперед, підведення підсумків вашої праці, виконаних вами планів і завдань, тому не ставитеся до нього як до нудного офіційного документу, проявіть терпіння, а десь і фантазію, і тоді ваш звіт не раз будуть ставити в приклад всім іншим.