Як виставляти перемички.

Перемички , інакше звані джамперами, використовуються для зберігання інформації обсягом у кілька біт, коли для цього незручно використовувати ПЗУ. Задана інформація зберігається доти, поки її не змінять, а її модифікація виробляється механічним шляхом.
Інструкція
1
Незалежно від того, в якому пристрої ви збираєтеся переставляти перемички, обов'язково обесточьте його. Навіть якщо їх перестановкою у включеному пристрої ви нічого не зіпсуєте, зміна не набуде чинності до перезапуску, оскільки зчитування стану джамперів проводиться в момент включення пристрою.
2
Як інструмент для перестановки джамперів використовуйте пінцет або маленькі пасатижі. У випадку, якщо після зняття одна з перемичок стає непотрібною, кладіть її в ємність з кришкою на випадок, якщо вона знадобиться в іншому місці. Якщо ж перемичок, навпаки, потрібно більше, ніж було спочатку, зніміть додатковий джампер з якого-небудь несправного пристрою: материнської плати, жорсткого диска, оптичного приводу, і т.п.
3
Якщо необхідно вибрати режим роботи жорсткого диска (Master, Slave, Cable select), погляньте на наклейку з таблицею на корпусі накопичувача. У ній вказані варіанти розташування джамперів для всіх трьох випадків. На оптичному приводі режим вибирається простіше: достатньо переставити всього одну перемичку, а її положення, відповідні одному з трьох режимів, вказані прямо на корпусі. Для двох пристроїв, розташованих на одному шлейфі, можливі такі варіанти поєднань режимів: - перший пристрій - Master, друге - Slave; - перший пристрій - Slave, друге - Master; - обидва пристрої - Cable select.Все інші варіанти призведуть до непрацездатності обох пристроїв .
4
Дисководи для дискет останніх моделей джамперів не мають взагалі. Якщо ж попався привід більш старої конструкції, встановіть на ньому єдину перемичку в положення, відповідне пристрою «B:». За наявності двох дисководів, розташованих на одному шлейфі, налаштуйте однаково обидва пристрої. Який з них стане приводом «A:», а який - приводом «B:», залежить від їх взаємного розташування (до або після скрутки на шлейфі). Прямі дісководние шлейфи без скруток можна зустріти тільки в комп'ютерах, не сумісних з IBM PC, в них слід конфігурувати джамперами один дисковод як «A:», а інший - як «B:».
5
На сучасній материнській платі можна зустріти всього одну перемичку - стирання CMOS. Якщо буде потрібно здійснити цю операцію, зніміть джампер з контактів, відповідних звичайній роботі, перемістіть на іншу пару контактів, призначену для стирання, потримайте там близько двадцяти секунд, після чого перемістіть на місце. Розташування обох пар контактів зазначено в інструкції до плати. Якщо відповідної перемички ні, ні в якому разі не стирайте CMOS замиканням батарейки. Зніміть батарейку, замкніть на платі контакти, призначені для її підключення, приберіть з цих контактів перемичку, і лише потім встановіть батарейку на місце.