Як заточити ножі для рубанка.

Одного разу ніж у рубанка приходить у непридатний для роботи стан. Щоб інструмент рівно і добре стругав, виконайте його заточку, використовуючи спеціальний верстат, який, витримавши необхідний кут, дозволить домогтися рівної площини леза.
Вам знадобиться
  • - верстат «Тормек Т7» до встановлених робочим супортом і кюветом для води;
  • - вода;
  • - оправлення для заточки SE-76;
  • - пристосування для правки круга ТТ-50;
  • - двосторонній камінь SP-650;
  • - абразивна паста РА-70;
  • - кутомір WM-200.
Інструкція
1
Встановіть верстат на зручний по висоті міцний стіл або верстак. Якщо передбачається працювати сидячи, то підберіть зручне сидіння і підставку під пристрій. Забезпечте гарне освітлення робочої зони.
2
Заправте верстат водою. Щоб прискорити процес заправки, під час заливання включите «Т-7». Для повного просочування нового сухого каменю і забезпечення утримання води в необхідному в кюветі кількості наливайте 1,5-2 літри.
3
У тому випадку, якщо на абразивному колі є биття поверхні або нерівномірний знос, правте його за допомогою алмазного олівця в оправці (ТТ-50). Через робочі отвори надіньте ТТ-50 на супорт, виделкою зачепите за його різьбову ніжку і зафіксуйте гвинтом-баранчиком.
4
Простежте за тим, щоб супорт був піднятий над каменем досить високо. Включивши станок, опускайте супорт за допомогою регулювальної гайки на ніжці супорта. При цьому стопорні гвинти, розташовані на вертикальних напрямних повинні бути ослаблені.
5
Коли алмазний олівець торкнеться кола, відразу припиніть опускати супорт. Відведіть убік від поверхні кола алмазний олівець. Потім опустіть супорт на одну поділку регулювальної гайки, зафіксуйте його у вертикальних напрямних стопорними гвинтами. Обертанням робочих гвинтів ТТ-50 виконуйте подачу в сторону абразивного круга.
6
Пройдіть алмазним олівцем всю поверхню і, вимкнувши верстат, огляньте її. Вона повинна бути вся покрита канавками від алмазного олівця. Сгладьте їх двостороннім каменем SP-650.
7
Після завершення підготовки верстата до роботи приступайте безпосередньо до заточенню ножа для рубанка. Затисніть його в оправці SE-76, яка фіксує заточується інструменти під прямим кутом без допомоги кутників. Вставте ніж в пристосування і сместите його вправо. Рівномірно загорніть два гвинти і затисніть ніж в оправці.
8
Через отвори надіньте оправлення на супорт верстата. Виставивши необхідний кут заточки, зафіксуйте. Для цього затягніть стопорні гвинти на вертикальних напрямних.
9
Увімкніть верстат і виконайте «чорнову» заточку. Проводьте поздовжні руху ножа так, щоб кожен край ріжучої кромки доходив до середини поверхні круга. Кромка повинна вийти чіткою, а на її зворотній стороні має з'явитися чіткий заусенец.
10
Зніміть оправлення з ножем для рубанка і двостороннім каменем SP-650 протягом 30-60 секунд загладьте робочу поверхню круга. Знову надіньте оправлення на супорт і продовжите заточку. При цій «чистової» заточенню ніж повинен ковзати своєї ріжучої крайкою по поверхні круга.
11
Потім виконайте заключний етап заточування - доведення на шкіряному колі. Змастіть коло абразивної пастою РА-70, наносите для однієї доведення шар товщиною 1 см поперечними лініями.
12
Переінсталюйте супорт в горизонтальне положення і надіньте на нього оправлення з заточувати ножем. За допомогою кутоміра WM-200 з виставленим дороговказом у значенні LA-220 для шкіряного кола встановіть потрібний кут доведення. Зафіксуйте супорт і виконайте доведення.
13
Потім зробіть доведення зворотного боку ножа звичайним ручним способом, повністю видаливши заусенец.