Як пов'язати килимок з колготок. Як зв'язати круглий килимок.

У вас зібралося багато порваних колготок і панчіх? Не поспішайте викидати їх - виготовте практичний придверний килимок. Він відмінно очищає взуття від вологи, бруду і пилу, легко чиститься пилососом. При необхідності килимок можна випрати в машині або на руках. Ну а коли він прийде в непридатність або набридне, його можна викинути, зв'язавши на зміну новий, ще більш красивий.
Вам знадобиться
  • - еластичні колготки і панчохи;
  • - гачок для в'язання;
  • - гострі ножиці.
Інструкція
1
Підберіть сировину для майбутнього килимка. Вам знадобляться прийшли в непридатність еластичні колготки або панчохи. Можна підібрати колготки різних кольорів - тоді килимок буде смугастим. На виготовлення одного невеликого вироби буде потрібно не менше 10 пар.
2
Відріжте ущільнений пояс колготок і декоративні гумки панчох. Гострими ножицями ріжте полотно по спіралі, щоб вийшла стрічка шириною 2-3 см. Отриману стрічку змотуйте в клубок.
3
Приступайте до в'язання. Візьміть товстий гачок, наберіть шість повітряних петель і замкніть їх в кільце. Продовжуйте в'язання по колу, виконуючи стовпчики без накиду. Щоб розмір кола збільшувався, а полотно лежало рівно, вив'язувати з однієї петлі попереднього ряду два стовпчики. Слідкуйте, щоб краї килимка не лягали фалдами - якщо це сталося, вив'язувати по два стовпчики з кожної другої петлі.
4
Закінчивши одну стрічку, прив'яжіть до кінця іншу і продовжуйте в'язання. Ви можете пов'язати одноколірний килимок або прикрасити його концентричними колами. Для їх вив'язування до закінчилася стрічці прикріпіть смугу іншого кольору. Закінчивши роботу, обірвемо нитка, зав'яжіть її і замаскуйте вузлик, підвернувши його під полотно.
5
Якщо колготки закінчилися, а розмір отриманого килимка вас не влаштовує, в'язання можна продовжити смугами будь еластичної тканини. Наріжте на стрічки стару водолазу, майку або інший тонкий трикотаж.
6
Замість круглого килима можна виготовити прямокутний. Для створення такої форми зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. Її довжина дорівнює довжині майбутнього виробу. В'яжіть полотно стовпчиками без накиду. Прямокутна модель може бути одноколірної, двокольорового або смугастої - все залежить від кольору наявних у вас колготок. Закінчивши роботу, обв'яжіть килимок по краю стовпчиками без накиду - так його краю будуть більш рівними.
Корисна порада
В'язаний з колготок килимок можна покласти біля вхідних дверей, постелити на відкритій веранді або балконі. Дуже практичні такі килимки у ванній - вони не ковзають, добре вбирають воду і швидко сохнуть.
рукодільних аксесуари додадуть вашому дому затишку і тепла. А якщо зв'язати стилізований килимок в дитячу, це буде не просто покриття, а й чудова іграшка для вашої дитини.
Вам знадобиться
  • Нитки коричневих і жовтих кольорів
  • Гачок №3 або №4
  • Фурнітура для виготовлення іграшок (очі)
Інструкція
1
Перший крок - визначаємося, на яку тварину буде схожий наш килимок. Це можна вирішити спільно з дитиною (в цьому випадку був обраний лев). Після того, як тварина вибрано, приступаємо до в'язання.
2
На початку в'яжемо тулуб нашого тварини. Для цього в'яжемо коричневою ниткою ланцюжок повітряними петлями довжиною 70 сантиметрів. Потім в'яжемо на цьому ланцюжку 60 см стовпчиків з накидом. Після цього обрізаємо нитку.
3
Наступним кроком буде вив'язування лап у лева. Ниткою коричневого кольору потрібно зв'язати в одному з кутів прямокутника три петлі підйому, надвязать по бічній кромці 16 петель і в'язати стовпчиками з накидом. До кінця лапи збавити кілька стовпчиків і скруглить краю. Таким же чином зв'язати решту три лапи.
4
Потім потрібно зв'язати голову лева. Один із способів - зробити квадратну голову, для цього потрібно набирати стовпчики безпосередньо на тулуб і в'язати квадрат. А можна зв'язати голову окремо у вигляді кола, і потім прикріпити її до тулуба. Голову потрібно декорувати гривою (прикріпити гачком нарізані нитки) і пришити очі. Мордочку можна вишити жовтими нитками, а можна пов'язати окремо і пришити.
5
Залишилося тільки приробити хвіст з шнурка або пов'язаної гачком стрічки. Зав'язуємо на хвості бант - і наш домашній лев-килимок готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3wi2w6Yhi3I
Корисна порада
Для того, щоб килимок був тепліше, потрібно в'язати в два складання нитки.